Filmy a seriálySpravodajstvo

10 najlepších hororových filmov, ktoré aktuálne nájdete na Netflixe

Tieto hororové filmy stoja za pozornosť

Hororových filmov môžeme nájsť tisíce, ale len máloktoré stoja v skutočnosti za pozretie. A práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti niekoľko z nich, ktoré stoja za zvýšenú pozornosť. Pevne veríme, že vo výbere nižšie si nájde každý niečo, čo ho poteší.

1922

1922 je film, ktorý je založený na adaptácii knihy od Stephena Kinga. Ústrednou postavou je Wilfred James, ktorého hrá Tomas Jane. Ide o provinčného muža, ktorý manipuluje svojho dospievajúceho syna, aby mu pomohol v zabití jeho matky. Za jeho pohnútkami stoja peniaze. Potom, ako znesú wildfredovú ženu zo sveta, tak sa z ranča, na ktorom bývajú postupne stane desivé miesto. Wilfred postupne nadobudne presvedčenie, že za všetkým stojí jeho žena, ktorá ho prenasleduje zo záhrobia.

Girl on the Third Floor

Príbeh filmu sa odohráva okolo hlavného hrdinu Dona Kocha, ktorého stvárnil bývalý zápasník C.M. Punk. Ten sa rozhodol kúpiť starý dom a zrekonštruovať pre svoju tehotnú ženu, s ktorou je v spojení len telefonicky. Okrem toho, že sa mu do života vplietla ďalšia žena, tak dom je o niečo „živším“, ako sa v skutočnosti javí, pričom ho postupne mení. S vynikajúcimi efektmi a čiernym zmyslom pre humor je to film, ktorý pripomína skvelé horory 70. a 80. rokov spôsobom, ktorý dnes často nevidíme.

His House

His House je jeden z ďalších filmov, ktoré si získali vcelku veľkú popularitu na platforme Netflix. Film zachytáva osud dvojice sudánskych utečencov, ktorí utekajú do Londýna, aby utiekli pred spomienkami, ktoré prežili. Potom ako sa snažia prispôsobiť svojmu novému životu tak zisťujú, že to nebude tak jednoduché, ako čakali.

The Platform

The Platform je filmom, ktorý vás síce nevystraší, ale ukáže vám pohľad do ľudského myslenia a sebectva. Príbeh filmu sa odohráva v budove so stovkami poschodí, na ktorých bývajú ľudia. Na ktorom poschodí sa nachádzate je pritom veľmi dôležité. Dôvodom je, že všetkými poschodiami prechádza bohato obložený stôl s jedlom, na ktorom je dostatok potravy pre všetkých. Ľudia na vyšších poschodiach si však berú viac, ako reálne potrebujú, a ľudia nižšie v dôsledku nenásytnosti ľudí nad nimi umierajú. Podarí sa hlavnému hrdinovi zmeniť správanie ľudí, aby mal každý dostatok? 

Eli

Film Eli zachytáva život rodičov s chlapcom, ktorý má vzácnu, ale nevyliečiteľnú chorobu konvenčnými metódami. Zúfala situácia, aby zachránili svojho syna, ich však privedie do kliniky, v ktorej budú na ňom skúšať experimentálnu liečbu. Okrem netradičného a surového prístupu lekárov, liečba neprebieha podľa predstáv. Chlapec počas nej zažíva muky, pričom rodičia to odmietajú.

It Comes at Night

Jednou z veľkých právd hororu je, že to, čo nevidíš, je nekonečne desivejšie ako to, čo vidíš. Zdá sa, že to príliš málo hororov pochopilo, avšak to nie je prípad filmu It Comes at Night. Toto je postapokalyptický horor, ktorý sa zameriava výlučne na jednu rodinu, ktorá sa snaží zostať nažive v odľahlej chatke uprostred rozsiahleho lesa. Utláčaná temnota a neistota okolo moru a jeho obetí vedú k desivo dobrej jazde.

The Autopsy of Jane Doe

Komorné prostredie podzemnej pitevne, dvaja patológovia, záhadná mŕtvola krásnej ženy nájdenej na mieste hrozného zločinu a jej pitva za búrlivej temnej noci. Za jej smrťou sa však schováva veľa neznámych a pribúdajúcim časom sa začínajú diať divné veci, ktoré vyústia v boj o holý život.

The Ritual

Táto nočná mora sleduje skupinu priateľov, ktorí sa vydajú do škandinávskej divočiny, aby si uctili svojho nedávno zavraždeného brata. Chlapi, Luke (Rafe Spall), Phil (Arsher Ali), Hutch (Robert James-Collier) a Dom (Sam Troughton) sú nútení ísť inou cestou, ako bola plánovaná, čo je chyba – na čo skupina v lese narazí, neexistuje príliš racionálne vysvetlenie a všetci musia bojovať s démonmi – či už s tými, na ktoré narazili, tak aj s tými, ktoré majú hlboko vnútri po smrti kamaráta.

Blue Ruin (2013)

Keď Dwight Evans (Macon Blair) zistí, že muž, ktorý zabil jeho rodičov, je prepustený z väzenia, vracia sa domov do Virginie, aby sa pomstil. Pomsta však nejde presne podľa plánu a veci sa rýchlo vymknú spod kontroly.

We Summon the Darkness (2020)

Vo filme We Summon the Darkness vyrážajú tri mladé ženy milujúce zábavu na noc rokenrolu, ich plány sa však tak trochu zmenia, keď stretnú trojicu šialených, ale mierne očarujúcich mladých mužov. Náhodou sa ukázalo, že v bezprostrednom okolí došlo k množstvu vrážd súvisiacich s okultizmom. Narazia tri mladé páry na niečo hrozné? Veruže áno. Práve začal ich boj o prežitie!

Páčil sa vám výber filmov vyššie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch. Prípadne, ak ste narazili aj vy na nejaký podarený film, ktorý stojí za pozretie, tak nám ho dajte rovnako vedieť nižšie v komentároch.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close