AppleHuaweiSamsungSpravodajstvo

Najhodnotnejšou značkou na svete je Apple. Mierne si polepšil Samsung, Huawei zas výrazne stratil

Spomedzi výrobcov smartfónov sa v priebehu roka najviac darilo spoločnosti Apple, ktorá má najhodnotnejšiu značku. Mierne si však polepšil aj Samsung

Rok 2020 je pre mnoho spoločností „studenou sprchou“. Dôvodom je aktuálne prebiehajúca pandémia, ktorá ovplyvnila podnikanie mnohých firiem. Na druhej strane nájdeme aj mnoho spoločností, ktorým sa náramne darilo. Napríklad spoločnosť Zoom, ktorá raketovo rástla.

Rebríček Best Global Brands 2020 (pozn. redakcie: po kliknutí na odkaz si môžete pozrieť celý rebríček), ktorý každoročne odhaduje hodnotu značky jednotlivých spoločností odhaľuje, že najviac rástli technologické spoločnosti ako Apple, Amazon, či Microsoft, ktoré svoju hodnotu značky zvýšili rádovo v desiatkach %.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pri pohľade na celosvetové firmy, ktorých jadro biznisu tvorí predaj smartfónov, Apple si udržal prvenstvo pričom hodnota značky podrástla o +38%. Aktuálna hodnota značky je 322,999 miliárd dolárov.  Polepšil si aj kórejský výrobca smartfónov, spoločnosť Samsung, ktorá sa dostala na 5. priečku. Trhová hodnota spoločnosti podrástla o 2%. Na margo tohto výsledku spoločnosť prostredníctvom publikovanej tlačovej správy povedala:

„Napriek náročnému podnikateľskému prostrediu, ktoré v roku 2020 priniesol všetkým firmám na celom svete COVID-19, zaznamenala spoločnosť Samsung 2 % nárast hodnoty značky z 61,1 miliardy USD v roku 2019 na tohtoročných 62,3 miliardy USD. Postúpila tak v priebehu troch rokov do prvej svetovej päťky po tom, čo sa dostala na šieste miesto v zozname Best Global Brands 2017.“

Spomedzi výrobcov smartfónov v prvej 100. najhodnotnejších značiek na svete, nájdeme ešte Huawei. Trhová hodnota značky spoločnosti je podľa rebríčku 6,3 miliardy dolárov. V medziročnom porovnaní ide o prepad na úrovni -8%.

najhodnotnejsie technologicke znacky rok 2020
Zdroj: interbrand.com

Ako hodnotíte výsledky jednotlivých spoločností? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close