APLIKÁCIE A HRYNávody

Nahrávanie hovorov: Pozrite sa, ako si môžete túto funkciu zapnúť vo vašom Android smartfóne

Nahrávanie hovorov sa z Android smartfónov v minulosti vytratilo. Vďaka tejto aplikácii môžete však funkciu vrátiť späť do vášho zariadenia.

Nahrávania hovorov sa v minulosti vytratilo z Android smartfónov. Dôvodom bola nová Európska legislatíva, ktorá má súvis s ochranou osobných údajov. Doposiaľ sa táto základná funkcia, ktorá bola v minulosti dostupnou v našich smartfónoch, bohužiaľ, nevrátila späť. Dostupnou bola v aplikácií Telefón od spoločnosti Google, ale aj v ďalších obdobných aplikáciách jednotlivých výrobcov smartfónov. Aktuálne to vyzerá tak, že hoci spoločnosť Google pracuje na návrate tejto funkcie do telefónov s rôznymi obmedzeniami, tak stále nevieme presne povedať, kedy sa tak stane. O tejto funkcii a jej návrate sa bezmála už píše v pravidelných intervaloch viac ako jeden rok.

Ako priniesť funkciu Nahrávania hovorov späť do smartfónu?

Ako už asi tušíte, tak funkciu aktuálne v Android smartfónoch nenájdete vstavanú. Nič to však nemení na tom, že funkciu ako takú môžete do svojho zariadenia dostať prostredníctvom aplikácie tretej strany. Za týmto účelom by sme vám chceli dať do pozornosti aplikáciu Cube AR, ktorá je dostupnou v obchode Play zadarmo. Rovnako treba povedať, že je veľmi jednoduchou na použitie. Stiahnuť ju môžete prostredníctvom odkazu nižšie.

„Pred používaním tejto funkcie si preštudujte lokálnu legislatívu, aby ste neporušovali miestne zákony.“

Anruf Aufzeichnen - Cube ACR
Anruf Aufzeichnen - Cube ACR

Predtým, ako sa vrhneme do nastavení a predstavenia aplikácie, tak dávame do pozornosti, že funkciu nahrávania hovorov nie je povolené používať naprieč viacerými regiónmi  bez toho, aby bola druha strana riadne o tom informovanou a preto si dobre preštudujte,  ako môžete túto funkciu využívať tak, aby nedochádzalo k porušenia miestnych zákonov.

Prejdime teraz k samotnej aplikácii. Potom, ako stiahnete aplikáciu do svojho zariadenia, tak je jej potrebné udeliť potrebné oprávnenia, aby mohla korektne fungovať. Ide konkrétne o oprávnenia automatického spustenia po zapnutí smartfónu, prístupu k úložnému priestoru, vypnutie optimalizácie batérie, a zobrazovanie aplikácie nad ostatnými aplikáciami. Ku všetkým týmto krokom vás aplikácia vyzve sama pri prvom spustení. Nemusíte sa preto báť, že by ste na dačo zabudli.

Ako udelíte všetky oprávnenie, ktoré aplikácia vyžaduje, tak pri hovoroch vo vrchnej časti obrazovky uvidíte ikonu Cube AR, keď bude aktívnou. Teda počas hovorov. K samotným nahrávkam budete môcť následne pristupovať priamo prostredníctvom rozhrania aplikácie, alebo prostredníctvom Správcu súborov vo vašom zariadení. Okrem iného aplikácia ponúka aj funkciu diktafónu, ktorú zapnete prostredníctvom ikony mikrofónu v zozname nahrávok. Ako vyzerá samotná ikona aplikácia počas nahrávania hovoru, sa môžete pozrieť na prvej snímke nižšie. Na druhej snímke obrazovky môžete zas vidieť zaznamenaných hovorov.

Aplikácia ako taká zároveň ponúka aj ďalšie extra funkcie, pričom väčšina z nich je dostupnou v rámci platenej verzie aplikácie. Tú však musíme povedať, že na bežné fungovanie nepotrebujete platenú verziu aplikácie.

Pevne veríme, že tip na aplikáciu bol pre vás užitočným a budeme radi, ak článok podporíte, či už lajkom na sociálnej sieti Facebook, alebo zdieľaním článku.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close