SpravodajstvoXiaomi

Nadstavba MIUI bude ešte bezpečnejšia: Táto užitočná novinka nás čaká už v blízkej dobe

Nadstavba MIUI už čoskoro naberie na bezpečnosti. Už teraz skvelá a populárna funkcia sa totiž chystá na svoje vylepšenie.

Nadstavba MIUI od Xiaomi je veľmi obľúbenou úpravou pre operačný systém Android. Čínsky gigant si to uvedomuje a je na svoju nadstavbu taktiež veľmi hrdý. Vďaka tomu si môže dovoliť do svojho systému pridávať stále nové a nové funkcie, ktorými teší svojich fanúšikov a láka k sebe nových majiteľov ich smartfónov. Tentokrát sa Xiaomi zameralo na bezpečnosť svojich používateľov a pripravilo pre svojich používateľov funkciu, ktorá ich ochráni pred očami zvedavcov vo svojom smartfóne. A i keď sa v našich smartfónoch už teraz nachádza, jej vylepšenie bude určite vítané. O čo konkrétne ide? Odpoveď nám prináša portál Xiaomiadictos.com.

Skrytie aplikácie bude ešte efektívnejšie

O tom, koľko možností pre skrytie obsahu skrýva v sebe nadstavba MIUI snáď ani rozprávať nemusíme. Máme tu skrytú galériu, skryté súbory, druhý priestor a dokonca i skryté aplikácie. Vďaka tomu môžete upratať svoju domovskú obrazovku a odstrániť z nej aplikácie, ktoré jednoducho nevyužívate. Táto funkcia má však i ďalšie využitie. Môžete si skryť citlivé aplikácie z vašej domovskej obrazovky a už nikto k nim nebude mať prístup.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Po novom vám však táto funkcia ponúkne i dodatočné zaheslovanie aplikácie, aby sa ani po prelomení ochrany k skrytým aplikáciám k nim nikto nedostal. Ak si teda budete chcieť aplikáciu otvoriť, budete musieť prejsť hneď cez dva druhy zabezpečenia, čo vám určite pridá na pocite bezpečia. Navyše vám i funkcia ponúkne možnosť odstavenia notifikácií pre určité aplikácie. Nestane sa tak, aby vás skyté aplikácie o niečom upozorňovali a náhodou sa tak „odhaľovali“.

Dostupnosť funkcie v nadstavbe MIUI

I keď sa už teraz môžeme pozrieť ako bude toto rozhranie vyzerať, musíme vás sklamať. V súčasnosti novú funkciu nájdeme len v MIUI Beta verzii a očakávame, že prvé plošné uvoľnenie tejto novinky by sme mohli vidieť vo verzii nadstavby MIUI s číslom trinásť. Nevešajte však hlavy, nadstavba MIUI 13 by mala prísť na verejnosť už vo veľmi blízkej dobe.

Očakávané predstavenie novej nadstavby je teda naplánované na koniec tohto roka a konkrétnejšie nám spoločnosť odhalila, že by to malo byť v novembri. Spolu s nadstavbou sa môžeme tešiť na množstvo noviniek, medzi ktoré by teda mohla patriť i zvýšená bezpečnosť s ohľadom na skryté aplikácie.

Využívate funkciu skrytých aplikácií vo vašom smartfóne? A je váš smartfón ešte medzi kompatibilnými pre MIUI 13? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close