SpravodajstvoXiaomi

Nadstavba MIUI 13 zrejme nebude v Európe takou, akú sme si ju predstavovali: Tieto funkcie jej zatiaľ chýbajú!

MIUI 13 neprinesie so sebou najočakávanejšie novinky pre svoje smartfóny na globálnom trhu. Toto všetko bude nadstavbe chýbať.

Predstavenie nadstavby MIUI 13 na globálnom trhu by malo prebehnúť už v najbližších dňoch či týždňoch. Prvé verejné verzie globálnej nadstavby sú však už vonku a mnohí fanúšikovia spoločnosti nie sú úplne nadšení. Na verziu nadstavby s číslom trinásť sme totiž čakali celkom dlhú dobu, nakoľko jej predstavenie malo prebehnúť už v priebehu minulého roka. Xiaomi však predstavenie novej verzie nadstavby oddialila verziou MIUI 12.5 a neskôr jej Enhanced verziou. Očakávali sme tak, že nadstavba MIUI 13 nám prinesie také novinky, ktoré nám úplne zmenia dojem z nášho smartfónu. Už predstavenie čínskej verzie však sklamalo mnohých fanúšikov. A teraz nás portál Xiaomiadictos.com informuje o tom, že globálna nadstavba vynechá niektoré funkcie. Čo viac k tomu povedať, dúfame, že ich Xiaomi neskôr prinesie i ku nám.

Žiadny výber widgetov ani nový typ písma

Po toľkom čakaní na novú verziu nadstavby by sme očakávali, že nadstavba označená MIUI 13 nám prinesie množstvo zmien. A v tomto prípade sa rozprávame ako o nových funkciách, tak i o vizuálnych zmenách v používateľskom rozhraní. Aj predstavitelia Xiaomi nás pripravovali na príchod nadstavby, ktorá bude prelomová. To sa nám však nestalo a verziu MIUI 13 by sme pokojne mohli nazvať len vylepšenou MIUI 12.5 Enhanced. A globálna verzia nadstavby má prísť ešte o niektoré funkcie, uvádza náš zdroj.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Veľkým sklamaním je isto absencia nového obchodu s inteligentnými widgetmi. Tie mali byť naozaj veľkou zmenou pre túto verziu nadstavby a smartfóny od Xiaomi posunúť na vyššiu úroveň. Podotýkame, že tieto widgety so sebou mal priniesť i Android 12, no len vo svojej čistej verzii. Nadstavba MIUI 13 ich totiž vytlačila a mala priniesť svoje vlastné. V globálnej verzii však zrejme zatiaľ neprídu. Zmenou v čínskej ROM je i nový typ písma Mi Sans, ktorý v globálnej verzii nadstavby rovnako nenájdeme. Namiesto neho bude Xiaomi stále využívať starší typ Roboto.

Veľkou zmenou mala byť i úprava nového Centra ovládania. To malo mať iné rozloženie a zahrnúť napríklad i riadok na úpravu hlasitosti. Rovnako aj táto novinka ostáva určená len pre čínsku verziu nadstavby a do globálnej sa zatiaľ nedostáva. Sme zvedaví, či všetky tieto funkcie zahrnie Xiaomi v neskorších verziách nadstavby MIUI 13.

Nové funkcie nadstavby MIUI 13 si však predsa len môžeme vyskúšať aj my

Xiaomi smartfóny sú neskutočne upraviteľné zariadenia, ktoré si môžeme meniť podľa našej preferencie. Neexistuje teda takmer nič, čo by sme nevedeli zmeniť či obísť. Rovnako je to aj s týmito funkciami, ktoré vieme do smartfónov miernou obkľukou priniesť. Stoja za tým šikovní developeri, ktorí pre nás pripravujú upravenú verziu nadstavby MIUI. Rozprávame sa o populárnej Xiaomi.eu custom ROM, ktorá je rovnako postavená na MIUI, no na čínskej verzii. V skutočnosti ide stále o preloženú verziu čínskej nadstavby MIUI, no chýba v nej čínsky bloatware, ktorý u nás nepotrebujeme. Naopak obsahuje balík Google aplikácií, ktoré u nás využívame.

Inštalácia tejto custom ROM je jednoduchá, no rovnako nie je pre každého. Vyžaduje si totiž odomknutie bootloadera a zásah do hlbších častí smartfónu. Preto ak nepatríte medzi skúsenejších, požiadajte v prípade inštalácie niekoho o pomoc. Všetky zásahy si totiž v smartfóne robíte na vlastné riziko a v prípade jeho poškodenia sa na tento zásah nevzťahuje záruka.

Budú vám tieto funkcie v nadstavbe MIUI 13 chýbať? A na ktorú funkciu ste sa tešili najviac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close