BezpečnosťSpravodajstvo

WhatsApp pre počítač by mohol dostať funkciu, ktorá zvýši bezpečnosť aplikácie

WhatsApp pre počítač by mohol dostať do vienka funkciu, ktorú dobre poznáme zo smartfónov.

Služba WhatsApp disponuje viacerými prvkami ochrany, ktorých cieľom je ochrániť účty a konverzácie používateľov pred potenciálnymi hackermi. Nie tak dávno spoločnosť pridala napríklad možnosť vytvorenia šifrovanej zálohy četov. Jenou zo základných funkcií, ktorá slúži na ochranu našich účtov, je aj dvojfaktorová autentifikácia. Táto funkcia je však dostupnou len pre smartfóny, na počítačoch by ste ju hľadali márne. To by sa však mohlo už čoskoro zmeniť, informuje portál WABetaInfo.com.

WhatsApp pracuje na prinesení dvojfaktorovej autentifikácie pre počítačovú verziu aplikácie

Ako upozorňuje portál, tak platforma vlastnená spoločnosťou Meta, pracuje na prinesení funkcie dvojfaktorovej autentifikácie i do rozhrania počítačovej verzie aplikácie WhatsApp vrátane webového rozhrania služby.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál ďalej upozorňuje aj na to, že vývojári WhatsAppu pracujú aj na zabezpečení účtu v prípade výmeny SIM karty v telefóne. Služba tak chce reagovať na možnú stratu zariadenia v dôsledku čoho by nálezca mohol potenciálne pristupovať ku četom v aplikácii. Samozrejme, platí to za podmienky, že aplikácia by nebola nijakým spôsobom zabezpečená.

WABetaInfo.com ďalej hovorí, že v rozhraní aplikácie, ako môžete vidieť nižšie, pribudne dedikovaná sekcia, kde si budete môcť spravovať zabezpečenie účtu naprieč rôznymi zariadeniami. Táto dedikovaná sekcie bude pritom prítomnou i v rozhraní počítačovej verzie aplikácie pričom na to, aby ste mohli vykonať zmeny, tak budete musieť zadať 6-miestný kód, ktorý slúži na prihlásenie sa do služby. Ide o obzvlášť šikovnú funkciu v situáciách, kedy stratíte smartfón. Samozrejme, nemala by chýbať aj funkcia obnovenia hesla.

whatsapp desktop dvojfaktorova autentifikacia
Zdroj: wabetainfo.com

Záverom treba uviesť, že aktuálne presne nevieme, kedy vyššie popísané funkcie budú sprístupnené pre širokú verejnosť. Správy však naznačujú, že nie sme ďaleko od ich zavedenia v prax.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close