Nadstavba MIUI 13 príde veľmi skoro a bude mať úplne nové rozhranie, oznamuje CEO Redmi: Tieto zmeny nás čakajú

Lu Weibing nám oznamuje, že nadstavba MIUI 13 už je pripravená na predstavenie. V novej verzii systému uvidíme i množstvo noviniek.

MIUI 13
Zdroj: Youtube.com (TechAvid)

S blížiacim sa koncom roka 2021 sa blíži i predstavenie nadstavby MIUI 13. Nebudeme klamať, na túto verziu systému od Xiaomi čakáme už nejaký ten mesiac a i keď nám Xiaomi tento rok prinieslo nadstavbu MIUI 12.5 a jej Enhanced verziu stále to nie je to pravé. Viaceré zdroje však teraz poukazujú na to, že trinásta generácia nadstavby prinesie množstvo zmien, na ktorých Xiaomi usilovne pracovalo počas posledných mesiacov. Podľa portálu Xiaomiadictos.com však na novú verziu nadstavby poukazuje aj samotný CEO Redmi, Lu Weibing. Čo nám CEO spoločnosti poodhalil a aké novinky uvidíme v novej „trinástke“? Pozrite sa na to spolu s nami!

MIUI 13 príde veľmi skoro

CEO spoločnosti Redmi, Lu Weibing sa vyjadril na čínskej sociálnej sieti Weibo, že nadstavba MIUI 13 príde už čoskoro. Už skoršie úniky poukazovali na mesiac december, kedy by malo prebehnúť predstavenie novej verzie nadstavby a my by sme sa konečne mohli dočkať naozaj veľkých zmien. Weibing ďalej dodáva, že nová verzia MIUI bude veľmi odlišná od tej súčasnej. Vyzerá to teda tak, že doterajšie úniky o systéme neklamali a nadstavba označená číslovkou trinásť bude skutočne prepracovaná.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nie je vylúčené, že by nadstavba MIUI 13 prišla po boku modelu Xiaomi 12, ktorý svoju premiéru zažije pravdepodobne počas posledného decembrového týždňa. Finálny dátum však zatiaľ ešte nie je známy, no my už teraz vieme odhadnúť, aké novinky nás budú čakať.

Nadstavba bude nabitá novými funkciami

Okrem prekopaného dizajnu a možnosti aktivácie Monet tém pre zážitok ako z čistého Androidu nás bude čakať i niekoľko ďalších noviniek. Medzi nimi nájdeme ako nové funkcie, tak i menšie úpravy. Zaujíma vás teda, čo všetko nájdeme v novej nadstavbe s označením MIUI 13? Nižšie sa môžete pozrieť na zoznam zatiaľ známych úprav.

 • Pokročilé a vylepšené možnosti zálohy
 • Možnosť úpravy typu systémového písma
 • Viac informácií o internom úložisku
 • Nové možnosti zvuku pre nahrávanie obrazovky
 • Upravené systémové animácie
 • Vylepšené super tapety
 • Možnosť vytvárania tzv. sticky notes z domovskej obrazovky
 • Prístup k nastaveniam baterky
 • Interaktívne a vylepšené widgety
 • Nové AI a vylepšenie kamery pre všetky zariadenia
 • Možnosť otvárania dokumentov cez skratky
 • Možnosť vytvárania upozornení na dôležité notifikácie a ich úprava

Ako môžete vidieť, nadstavba MIUI 13 prinesie naozaj veľké zmeny. Novú verziu úpravy pre systém Android od Xiaomi budú môcť získať smartfóny predstavené v roku 2019 a neskôr. Už teraz však čakáme, že nás spoločnosť i tak prekvapí.

Tešíte sa na MIUI 13 i vy? A bude váš smartfón ešte medzi podporovanými? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre