Nadšencom mobilného Windowsu sa podaril ďalší husársky kúsok! Windows 10 ARM funguje aj na Lumii 950. Podpora ďalších Windows 10 smartfónov je len otázkou času

Lumia 950 s Windows 10 ARM
Zdroj: Twitter (NTAuthority)

Na pomyselný list podporovaných zariadení Windows 10 ARM môžeme pripísať ďalší smartfón. Konkrétne reč je o menšom „bračekovi“ Lumie 950 XL.

Podľa najnovšieho postu na sociálnej sieti Twitter, jeden z nadšencov tejto platformy (NTAuthority), ktorý dlhodobo posúva hranice mobilného Windowsu ďalej je možné rozbehať na Lumii 950 Windows 10 ARM.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vývojárovi sa podarilo spustiť Windows 10 ARM na Lumii 950

Na tento úspech reagovalo viacero nadšencov a vlastníkov smartfónov Lumia 950 s otázkou „Funguje rovnaký postup inštalácie ako na Lumiu 950 XL?“. Odpoveď vývojára bola, že väčšina krokov, ktoré boli zverejnené na githube je rovnakých, avšak sú tam nejaké drobné odchýlky.

„Väčšina z nich sa zhoduje, ale budete musieť nahradiť niektoré ACPI tabuľky s patched verziami z 950…“, v závere však dodáva, že nedočkavcom odporúča počkať kým vývojári zapojení do tohto programu nedoladia software do plne funkčného stavu.

V každom prípade je to už len otázka času kým sa podarí vývojárom priniesť Windows 10 ARM aj na nie-lumie, teda zariadenia ako sú HP Elite X3, Alcatel Idol 4S a ďalšie, na ktorých by mal podľa výkonnostných parametrov Windows 10 ARM fungovať o poznanie lepšie.

Zdroj: Twitter, vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre