Nad Huaweiom sa „rozťahujú mračná“ a svitá na lepšie časy. Malo by dôjsť k čiastočnému uvoľneniu sankcií

Najnovšie správy týkajúce sa sankcií voči Huaweiu hovoria, že bude môcť byť obnovená časť dodávok procesorov

Huawei P20 Lite recenzia
Zdroj: VoSveteIt.sk

Huawei je pod zvýšeným tlakom amerických úradov už takmer 2 roky pričom situácia sa výrazne zhoršila v priebehu tohto roka, kedy spoločnosti bolo obmedzené nakupovanie produktov vyrábaných americkými technológiami. V praxi sa to pretavilo do toho, že spoločnosť má problémy s dodávkami procesorov. Hoci sa opatrenia dotýkajú aj ďalších komponentov, tak tam situácia nie je až tak vypuklou, hoci je vážnou. Dôvodom je, že v prípade iných súčiastok existuje viacero alternatívnych dodávateľov, ktorí vedie vo veľkej miere zaplniť dieru po dodávateľoch využívajúcich americké technológie.

Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál Gizmochina.com odvolávajúc sa na informácie magazínu Finicial Times hovoria, že Huawei by mohol pocítiť v nasledujúcich mesiacoch výraznú úľavu. Nejde však o kompletné uvoľnenie opatrení, ale len o čiastočné.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dodávky procesorov by mohli byť obnovené, ale…

Portál konkrétne hovorí o tom, že by malo dôjsť k uvoľneniu opatrení. Konkrétne píše, že jednotliví dodávatelia budú môcť dodávať pre spoločnosť Huawei procesory, ale je tam jedno ale. Dodávané procesory nemôžu byť použitým na podnikanie v oblasti 5G. V praxi to znamená, že Huawei by mohol znova „naštartovať výrobné linky“ v prípade zariadení z kategórie strednej triedy.

Druhým dychom však treba dodať, že stále nemá vyhrané. Dôvodom je, že v segmente high-end smartfónov, kde je 5G technológia už štandardom, bude aj naďalej strácať. Nehovor viac o tom, že už aj v segmente strednej triedy sa začínajú objavovať prvé smartfóny s podporou tejto technológie. Je teda len otázkou času, kedy sa 5G stane štandardom aj v prípade dostupnejších modelov smartfónov.

Portál ďalej dodáva, že licencie by mali byť udelené viac menej všetkým spoločnostiam, ktoré o ne požiadajú a preukážu, že dodávané procesory nepodporujú 5G. Mimochodom, spoločnosť Samsung Display mala v týchto dňoch získať licenciu, aby mohli dodávať OLED displeje pre čínskeho technologického giganta. Zároveň sa hovorí, že aj spoločnosti Sony a čínsky OmniVision, ktoré dodávajú obrazové snímače CMOS, mali dostať súhlas zo strany úradov, aby mohli obnoviť  dodávky.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre