ANDROIDNávody

Načo v mobile slúži Núdzový režim a ako ho zapnúť?

Núdzový režim je jednoduchý, no užitočný nástroj na diagnostiku. Jeho spustenie nie je vôbec náročné a zvládne to každý.

Pri množstve rôznych funkcionalít a aplikácií v našich smartfónoch sa občas stane, že niečo zlyhá. Človek ale nemusí hneď na mieste vedieť, o čo ide. Diagnostikovať smartfón sa dá rôznymi spôsobmi. Preto ak vám často padá systém smartfónu, môžete vyskúšať núdzový režim. Na informáciu upozornil web androidauthority.com.

Čo je to Núdzový režim?

Núdzový režim (Safe Mode) slúži na spustenie systému iba s najdôležitejšími funkciami. To znamená, že aplikácie tretích strán jednoducho nenačíta. Vy si preto spustením takéhoto režimu viete overiť to, či problém spôsobuje práve nejaká aplikácia tretej strany. Ak ale problém pretrváva, tak to s najväčšou pravdepodobnosťou bude systémová chyba a vy sa zrejme nevyhnete návšteve servisu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prepnutia do Núdzového režimu sa taktiež nemusíte vôbec obávať. Žiadne dáta sa pritom nevymažú, systém sa spustí rovnako, ako inokedy, iba bez načítania istých funkcionalít a aplikácií tretích strán.

Ako spustiť Núdzový režim?

Postup je takmer rovnaký pri každom výrobcovi, líšiť sa môže iba jemne. V prvom kroku podržte tlačidlo vypnutia až kým sa vám nezobrazí ponuka vypnutia. Následne svoj smartfón vypnite úplne klasicky kliknutím na tlačidlo Vypnúť. Po vypnutí smartfónu ho znova zapnite, klasicky, ako ste zvyknutí.

Rozdiel v postupe zapnutia ale príde pri zobrazení animovaného loga. Akonáhle uvidíte animované logo výrobcu (prípadne systémovej nadstavby), stlačte a podržte tlačidlo hlasitosti dolu. Toto tlačidlo držte stlačené až kým sa vám kompletne nenačíta systém.

Na domovskej obrazovke si po načítaní systému môžete všimnúť to, že z nej zmizli aplikácie tretích strán. Ostali iba tie základné systémové aplikácie, ktoré môžete normálne používať. Systém taktiež väčšinou zvykne signalizovať to, že ste v Núdzovom režime. V prípade Xiaomi to je nápis v ľavom dolnom rohu.

xiaomi núdzový režim
Zdroj: vosveteit.sk

Po spustení režimu môže nastať diagnostika. Ak už od začiatku cítite zrýchlenie smartfónu a zlepšenie stability systému tak viete, že problém je v aplikácii tretej strany. No v prípade že problémy pretrvávajú, bude chyba niekde v systéme, prípadne hardvéri smartfónu.

Z Núdzového režimu sa viete dostať jednoducho a to klasickým reštartom smartfónu. Po opätovnom načítaní systému by malo byť všetko rovnaké, ako predtým.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close