Na Xiaomi Mi 10 Pro sa v rebríčku DXOMARK dotiahol nový smartfón. Huawei to však nie je

Oppo Find X2 Pro sa dotiahol v testoch DXOMARK na smartfón Xiaomi Mi 10 Pro, s ktorým sa aktuálne delí o titul najlepšieho fotomobilu na trhu.

Oppo Find X2 Pro_kamera
Zdroj: Youtube (Android Authority)

13. februára spoločnosť Xiaomi predstavila smartfón Mi 10 Pro, ktorý sa hneď ujal vedúcej priečky v rebríčku DXOMARK. Ide o rebríček najlepších fotomobilov na trhu, ktorý je zostavený odbornou porotou na základe vedeckých postupov. Odsunul tak na 2. priečku dovtedy úradujúceho kráľa, Huawei Mate 30 Pro 5G.

Spoločnosť Xiaomi sa na samom vrchole však dlho neohriala. Od dnešného dňa po jej boku stojí smartfón Oppo Find X2 Pro, ktorý bol predstavený v priebehu včerajšieho dňa. Ide o smartfón so 48-megapixelovým hlavným snímačom Sony IMX689, ktorý je doplnený o 13-megapixelový teleobjektív a 48-megapixelový širokouhlý snímač.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
  • SONY IMX586 s rozlíšením 48 megapixelov a svetelnosťou f / 1,8.
  • 13 megapixelový teleobjektív s clonou f/2.2 s 5x hybridným zoomom, 10x hybridným zoomom a až 60x digitálny zoomom
  • 48 megapixelový ultraširokouhlý snímač Sony IMX586 1/2 Quad-Bayers clonou f/3.0, ktorý navyše ponúka ostrenie a makro režim od vzdialenosti 3cm

Kombinácia snímačom smartfónu vyššie dosiahla v teste DXOMARK rovnaké skóre ako Xiaomi Mi 10 Pro. Teda 134 bodov v prípade fotografií a 104 bodov v prípade videa. Výsledné skóre je tak 124 bodov.

DXOMARK Oppo Find X2 Pro_2
Zdroj: DXOMARK

Pri pohľade na skóre oboch smartfónov môžeme vidieť, že Xiaomi Mi 10 Pro dominoval primárne v priblížení, kedy dosiahol 110 bodov oproti 97 bodom. Na druhej strane vo väčšine ďalších oblastní zase bol o niečo malo lepší smartfón Oppo Find X2.

Viac megapixelov sa automaticky nerovná lepší fotoaparát

Výsledok spoločnosti Oppo jasne dokazuje, že v prípade kvality mobilných fotoaparátov nie je smerodajným ukazovateľom počet megapixelov. Potvrdzuje tak nedávno slová viacerých expertov, ktorý sa vyjadrovali ešte v druhej polovici minulého roka pri príležitosti preniknutia 48-megapixelových snímač do kategórie smartfónov strednej triedy. Vo všeobecnosti sa experti vyjadrovali slovami, že nejde o počet megapixelov, ale množstvo informácií, ktoré je snímač schopný zachytiť v  kombinácii so softvérom na spracovanie zachytených údajov.

„Zvyšovanie počtu megapixelov nie je správne. Viac megapixelov nie je v tomto prípade riešenie, ale skôr ďalšia prekážka. V skutočnosti, čím vyššie je rozlíšenie snímača, tým menšie sú jednotlivé pixely.  Preto je ťažšie ich primerane osvetľovať.“ hovorí Michael Kaschkeho, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti Zeiss.

Očakáva sa, že koncom mesiaca bude predstavená nová produktová rada smartfónov Huawei P40, ktorá s veľkou pravdepodobnosťou zamieša kartami v prvej pätke zariadení. Okrem toho, doteraz stále neboli ešte oficiálne testované smartfóny z produktovej línie Galaxy S20, ktoré tak isto sú horúcimi adeptmi na to, aby ovplyvnili rebríček najlepších fotomobilov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre