Na Ukrajinu dorazili terminály Starlink, hovorí Fedorov, ktorý ďakuje Muskovi

Mykhailo Fedorov, podpredseda vlády a minister pre digitalizáciu Ukrajiny, na sociálnej sieti potvrdil príchod prvých terminálov Starlink.

Elon Musk_Starlink_ukrajina
flickr.com (NASA Kennedy), Mykhailo Fedorov (Twitter)

Niekoľko dní dozadu ukrajinský podpredseda vlády a minister pre digitalizáciu, Mykhailo Fedorov, požiadal Elona Muska o pomoc v súvislosti s sprístupnením Starlink internetu naprieč Ukrajinou. Ten zareagoval expresne rýchlo a na prosbu odpovedal kladne. Obratom spustili službu Starlink a rovnako informoval, že posiela terminály, prostredníctvom ktorých sa budú môcť Ukrajinci pripojiť k internetu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na Ukrajine sú terminály

Najnovšie Mykhailo Fedorov prostredníctvom sociálnej siete Twitter informuje, že prišla zásielka terminálov, prostredníctvom ktorých sa budú môcť jeho krajania pripojiť k internetu.

Pre Ukrajincov ide skvelé správy. Dôvodom je, že najväčší internetový poskytovateľ internetu, GigaTrans, mal v posledných dňoch problémy s konektivitou. V niektorých momentoch konektivita dokonca padla pod 20% normálneho stavu. K tomuto stavu došlo potom, ako boli v okolí Kyjeva zintenzívnené boje. Inými slovami, Ukrajinci sa nemohli pripojiť k internetu. Samozrejme, toto ovplyvnilo nielen bežných občanov, ale aj vládne inštitúcie.

Rovnako treba uviesť, že infraštruktúra internetu, ktorú poskytol Elon Musk prostredníctvom spoločnosti StarLink, je oveľa imúnnejšou voči narušeniu. Taktiež treba spomenúť, že ide o infraštruktúru nie priamo rozmiestnenú na území krajiny, ktorú je ľahko poškodiť, ale o satelity.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre