SpravodajstvoXiaomi

Na toto sme čakali dlho! Xiaomi Mi 9 konečne cenovo klesá a stáva sa najkonkurenčnejším smartfónom v high-end kategórii

Konečne! Na toto sme dlho čakali, nedávno predstavený smartfón Xiaomi Mi 9 cenovo klesol k cene, ktorá z neho robí najdostupnejšiu vlajkovú loď v segmente high-end smartfónov. Čerešničkou na torte je, že prostredníctvom dopravy EU Priorty Line, sa vyhnete ďalším dodatočným poplatkom.

Xiaomi Mi 9

Xiaomi Mi 9 je smartfón, ktorý ponúka citeľné zmeny k lepšiemu oproti svojmu predchodcovi. Ponúka veľký 6,39“ AMOLED displej s rozlíšením 2340 x 1080 bodov, ktorý pokrýva 90,7% prednej strany displeja. Novinkou oproti Mi 8 je skener odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený v displeji zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi 9 predstaveny_1
Zdroj: cdn.dxomark.com

Ďalšou veľkou novinkou je podpora tmavého módu, ktorý znižuje energetickú záťaž displeja o viac ako 80%. Z hľadiska výkonu telefón dostal do vienka procesor Snapdragon 855 spolu so 6GB/8GB RAM a 128GB/256GB úložným priestorom. Vo výsledku v AnTuTu tento smartfón získal takmer 390000 bodov. Inými slovami, nájsť niečo čo tento telefón prekvapí bude po dlhú dobu veľmi náročnou úlohou. Aby sme nezabudli, Snapdragon 855

Xiaomi Mi 9 vykon
Zdroj: Gizmochina.com

Zadná strana pre mnohých bude určite prekvapením. Nenájdeme na nej totiž len dve kamery, ktoré sú štandardnom, ale hneď 3 – 12MP (Samsung ISOCELL S5K3M5 / clona f 2.2), 48MP (hlavná kamera Sony IMX586 s clonou f/1.75 a so 6 šošovkami) a 16MP kamera (Sony IMX481 s clonou f/2.2). Táto kombinácia kamier v DXOMARK testoch dosiahla skóre 107 bodov, ktoré zaradili telefón na 3. priečku najlepších fotomobilov na trhu.

Xiaomi Mi 9 kamera DXOMARK
Zdroj: produktová fotografia

Prejdime k ďalšej inovácii a to je a to jej nabíjanie. Totiž smartfón nabijete na úroveň 70% za 30 minút čo predstavuje rýchlejšie nabíjanie o 25% od Mi 8. Čerešničkou na torte je podpora bezdrôtového nabíjania až do 20W. Samozrejmosťou je aj podpora najnovších štandardov v podpore Bluetooth 5.0, NFC, LTE a podobne.

Zdroj: vlastný, Youtube, Produktové fotografiePrihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close