Filmy a seriálySpravodajstvo

Na Netflix mieri ďalší dokument, ktorý šokoval svet. Keep Sweet: Pray and Obey je len pre silné žalúdky

Keep Sweet: Pray and Obey zachytáva príbeh náboženskej sekty a samozvaného proroka, ktorý umožnil generačné zneužívanie maloletých detí a žien.

V druhej polovici minulého mesiaca divákov Netflixu šokoval dokument Náš otec. Tento celovečerný film dal do pozornosti príbeh zvráteného doktora, ktorý na oplodnenie budúcich mamičiek využíval svoje vlastné spermie a nie darcovské. Jacob Ballard splodil takmer 100 detí.

Zdá sa, že na Netflix v priebehu najbližších dní zavíta ďalší dokument, ktorý mnohým vyrazí dych. Ide štvordielny film Keep Sweet: Pray and Obey. Aj v tomto prípade pôjde o príbeh, ktorý šokoval širokú verejnosť potom, ako vyplával na povrch. Na dokument upozorňuje portál stylist.co.uk.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zvrátený príbeh náboženskej sekty

Keep Sweet: Pray and Obey zachytáva zvrátený príbeh náboženskej sekty. Dokument vás zavedie do roku 2008, kedy americkí federálni agenti zavítali na ranč v západnom Texase. To, čo ale objavili, šokovalo celý svet.

Netflix prostredníctvom dokumentu odkrýva príbeh samozvaného proroka, ktorý umožnil generačné zneužívanie maloletých detí a žien.

„Mladé dievčatá boli ako tovar vlastnený cirkvou.“, hovorí ženský hlas v upútavke.

Dej sa točí okolo Jeffa, ktorý zdedil úlohu „prezidenta a proroka“ Fundamentalistickej cirkvi Ježiša Krista po svojom otcovi Rulonovi Jeffsovi, ktorý zomrel v roku 2002. Jeff využil svoje mormónske presvedčenie na ospravedlnenie polygamných vzťahov s viacerými ženami, čo viedlo k tomu, že splodil značný počet detí.

Príbeh zachytáva vzostup samozvaného proroka, ktorý je prešpikovaný manipuláciou a zneužívaním. Počas toho, ako ovládal sektu, nazbieral 78 manželiek, z čoho 24 bolo ešte neplnoletých. Ženy ale skôr vnímal ako nástroje na výrobu potomkov, a nie ako partnerky.

Príbeh je o to silnejší, že zachytáva výpovede žien, ale aj detí, ktoré boli zneužívané a vtiahnuté do tohto chorého sveta. Jeff svoje správanie ospravedlňoval tvrdením, že čím mal viac manželiek a detí, tak tým „vyššie“ sa dostane v nebi.

„Čím viac manželiek, tým viac detí budete mať, tým vyššie budete v nebi.“

V súčasnosti si Jeff odpykáva doživotný trest vo väzení za sexuálne napadnutie dvoch maloletých detí, ktoré si vzal ako polygamné nevesty. Po zásahu polície bolo z ranča zachránených viac ako 400 detí, čo viedlo k najväčšiemu prípadu opatrovníctva detí v histórii USA.

Dokument si budete môcť pozrieť už 8. júna.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close