Na Huawei sa sype ďalší problém. Tentokrát sa týka dodávok procesorov

Zdroj: Huawei

Ekonomická vojna medzi Amerikou a Huaweiom naberá na obrátkach. Od momentu, kedy americká vláda zaradila spoločnosť Huawei na „entity list“, teda zoznam spoločností, s ktorými majú americké spoločnosti zakázané obchodovať, bez toho aby im to vláda odobrila, sa na nich sype jeden problém za druhým.

Kríza v podobe služieb od spoločnosti Google bola viac menej odsunutá na neskôr, a to vďaka udeleniu 90 dňovej licencie, ktorá povoľuje kooperáciu oboch zainteresovaných spoločností.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dodávky procesorov Kirin sú ohrozené

Najnovšie, Dave Lee, redaktor portál BBC prišiel s reportom, ktorý hovorí tom, že spoločnosť ARM Holdings je obmedzovaná v dodávkach pre čínsky Huawei, resp. spoločnosť HiSilicon, ktorá patrí pod krídla čínskeho giganta, a to aj napriek tomu, že sa jedná o britskú spoločnosť.

Dôvodom ma byť to, produkty ARM využívajú technológie vyvinuté v USA, s čím idú ruka v ruke poplatky za licencie. V dôsledku toho, všetko, čo sa dá pripojiť k USA, už nemôže byť spojené s Huawei. Podľa analytikov je tento krok pre spoločnosť Huawei „neprekonateľným“ úderom., píše portál Gizchina.com.

Via  Gizchina.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre