Spravodajstvo

Muž vyrobil pištoľ, pomocou ktorej je možné strieľať rúška na tváre ľudí, ktorí ich odmietajú

Aj takto sa dá upozorniť na dôležitosť a význam nosenia rúšok

Hoci vo vybraných regiónoch sveta sa aktuálna situácia okolo šíriaceho sa ochorenia COVID-19 pomaly upokojuje, tak v v mnohých regiónoch sveta je tomu opačne. Hoci v úvode šírenia pandémie vcelku veľká časť populácie ľudí hovorila o rúškach, ako o neučínnej ochrane proti šíreniu vírusu, tak dnes sa ochranné masky pokladajú za jeden z najefektívnejších nástrojov, ako je možné obmedziť šírenie vírusu medzi populáciou. Na tému upozorňuje portál Futurism.com.

Vo viacerých regiónoch sveta, ako je napríklad aj USA, sa mnohí obyvatelia doteraz nevedia stotožniť s názorom, že masky prekrývajúce ústa a nos pomáhajú v obmedzení šírenia vírusu. Dokazujú to aj videá na serveroch Youtube, kedy mnoho ľudí chytilo doslova amok, keď boli upozornení na povinnosť nosenia ochranných masiek. Tak isto nie je vôbec náročné nájsť videá, v ktorých ľudia protestujú proti rúškam.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Práve táto neochota motivovala Youtubera hovoriaceho si Allen Pan – Sufficiently Advanced, vytvoriť skutočne unikátny nástroj, pištoľ, pomocou ktorej je možné „nasadiť“ masku ľuďom, ktorí ju jednoducho odmietajú.

„Toto už nie je viac svet faktov“, povedal vo videu Allen Pan pričom ďalej dodal: „Toto je svet názorov a emócií. A ak je tu jedna vec, o ktorú sa protestujúci zaujímajú, tak ňou je druhý dodatok. Zbrane. “

Ako môžete vidieť nižšie, tak Allen Pan vytvoril zbraň, ktorá strieľa bežné rúška na tváre ľudí pričom na ich šnúrkach umiestnil popruhy tak, aby sa po náraze zamotali, pričom na vnútornú stranu masky pridal lepivé pasy.

Hoci tento nástroj nie je doladený do 100% dokonalosti, tak aj napriek tomu ide o vcelku zaujímavý nápad, ktorý okrem iného určite pomôže v osvete, aby sme rúška nosili, hoci nám to nemusí byť príjemné. Ide predsa o naše zdravie a zdravie našich najbližších.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close