Môžeme Xiaomi smartfónom dôverovať? Pozrite sa, ako je na tom spoločnosť s bezpečnosťou!

Predtým, než prestaneme Xiaomi bezdôvodne dôverovať, by sme sa mali pozrieť na to, ako to s bezpečnosťou u čínskeho giganta naozaj je.

spehovanie smartfonov xiaomi
Zdroj: unsplash.com (Đức Trịnh), úprava Vosveteit.sk

Počas posledných mesiacov sa medzi ľuďmi šíria rôzne dohady o tom, či by sme čínskym spoločnostiam mali dôverovať. Po tom, ako bol čínsky Huawei zo strany USA klasifikovaný ako bezpečnostná hrozba a udreli na nich sankcie však prišli na rad ďalšie spoločnosti. Pod drobnohľadom je najmä Xiaomi, ktoré počas uplynulých mesiacov raketovo rástlo aj na úkor padnutého Huawei. Ako spoločnosť máme tendenciu v súčasnosti odsudzovať čokoľvek, čo prišlo z Číny, a preto sa tu naskytuje otázka, či môžeme čínskemu Xiaomi dôverovať. Na túto otázku si posvietila známa komunita Xiaomiui a my sa teraz pozrieme na to, ako je na tom čínsky gigant s bezpečnosťou.

Môžeme Xiaomi dôverovať s našimi dátami?

Pred nejakou dobou na verejnosť vyšla informácia, že by sme si mali dať pozor na vstavaný Mi Prehliadač. Tento prehliadač mal zbierať naše dáta a ukladať ich, pričom ich pre svoju funkciu vôbec nepotreboval. Spoločnosť však túto bezpečnostnú hrozbu nepotvrdila tak doteraz nevieme, kde bola pravda. V každom prípade však tento prehliadač medzi časom získal bezpečnostnú aktualizáciu a problémy by sa v ňom nachádzať nemali. Prehliadaču tak naďalej môžeme dôverovať a naďalej ho využívať i keď nebudeme si klamať, medzi výberom prehliadača máme na výber vo veľkom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Posiela Xiaomi naše dáta do Číny?

Tento bod sa mierne spája aj s predchádzajúcim bodom. Spoločnosť vraj mala zozbierané dáta posielať do Číny a čo horšie, mali sme vraj byť neustále sledovaní. Aj v tomto bode však môžeme spoločnosti Xiaomi pokojne dôverovať. Žiadne naše dáta nie sú posielané do Číny a nikto ani nesleduje naše správy, na čo poukazovala pred časom Litva. Xiaomi si dokonca medzi časom vyslúžilo prestížnu certifikáciu TRUSTe, pričom ide o prvú čínsku spoločnosť s touto certifikáciou.

Môžeme Xiaomi dôverovať v oblasti bankovníctva?

Dnes sa už nájde naozaj málokto, kto nevyužíva v smartfóne aplikácie pre internetové bankovníctvo. Mnohí z nás využívajú smartfón taktiež i pre platenie namiesto bankomatovej karty, čo je úplne v poriadku. Xiaomi nám do smartfónov nezasahuje v tomto smere a ani nečíta dáta o našom účte. Rovnako nevie manipulovať s aplikáciami internetového bankovníctva. Opäť sa nám raz potvrdilo, že môžeme čínskemu gigantovi dôverovať. Navyše smartfóny od spoločnosti Xiaomi získavajú pravidelne bezpečnostné aktualizácie, ktoré nám zaručujú bezpečnosť i v tejto oblasti. Naše smartfóny sú tak nakoniec bezpečné a nehrozí nám, aby nám do nich vstúpil nejaký útočník.

Dôverujete spoločnosti Xiaomi? Alebo máte nejaké pochybnosti v oblasti bezpečnosti? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre