Mobilná a desktopová verzia prehliadača Chrome dostáva jednu z funkcií, po ktorej mnohí z nás už dlhšiu dobu túžili

Google konečne zatáča s obťažujúcimi notifikáciami z „pochybných stránok“

Internetovy prehliadac chrome
Zdroj: Vosveteit.sk, Logo Google Chrome

Google posledné mesiace intenzívne pracoval na tom, aby v spojitosti s obťažujúcimi notifikáciami spríjemnil používateľom zážitok z používania internetového prehliadača. Tvrdá práca v najnovšej verzii prehliadača Chrome 86.0.4240.111 prináša vytúžené ovocie.

Podvodné upozornenia zo majú zrátané

Posledná verzia prehliadača prináša dlho žiadanú funkciu. Google totiž začína prostredníctvom prehliadača Chrome blokovať podvodné upozornenia, ktoré „klamú“ svojim obsahom. Spoločnosť ďalej dodáva, že toto opatrenie sa v úvode dotkne stránok s „pokrivenou“ históriou. Zároveň treba doplniť, že zoznam stránok sa bude v priebehu času rozširovať. Ide o webstránky, ktoré v minulosti využívali odosielanie notifikácií za tým účelom, aby šírili napríklad spam, či za iným škodlivým účelom. Môžete si pod tým predstaviť napríklad prijatie prijímania notifikácií zo spravodajského webu, ktorý touto cestou následne rozosielal odkazy na iné webstránky napríklad s desiatkami vykazovacích okien a podobne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Neoprávnené upozornenia sú jednou z hlavných sťažností používateľov, ktoré dostávame v súvislosti s prehliadačom Chrome. Našim cieľom v rámci týchto zmien je zlepšiť skúsenosti používateľov prehliadača Chrome a znížiť motiváciu zneužívajúcich webov k zneužívaniu funkcie webových upozornení.“ píše spoločnosť vo svojom blogu.

V prípade, ak Google zaeviduje takúto notifikáciu, tak vo vrchnej časti obrazovky uvidíte preškrtnutý zvonček, ktorý bude môcť otvoriť, a prípade povoliť odosielanie notifikácií.

Chrome 86 blokovanie notifikacii PC
Zdroj: Chrome blog

Google ďalej dodáva, že nová funkcia blokovania notifikácií je dostupnou aj v mobilnej verzii prehliadača. Na rozdiel od desktopovej verzie prehliadača, používateľ však uvidí notifikáciu o blokovaní upozornenia v spodnej časti webstránky.  Tak ako môžete vidieť nižšie.

Google Chrome_mobil_blokovanie notifikacii
Zdroj: Chrome blog

V súčasnosti spoločnosť už začala s distribúciou novej verzie prehliadača pričom dostupnou je už aj v našom regióne. Samotná funkcia blokovania obsahu je automaticky zapnutou. Inými slovami, nie je potrebné zo strany používateľa vykonávať žiaden zásah, aby bola funkcia aktívnou.

Zdroj: Chrome blog

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre