Huawei práve predstavil produktovú radu smartfónov Mate 40. Pozrite sa, čo prinášajú

Huawei oficiálne predstavil najočakávanejšie smartfóny tohto roka

Huawei Mate 40 su predstavene
Zdroj: YouTube (Huawei)

To, na čo technologický svet dlho čakal, tak sa práve stalo. Spoločnosť Huawei predstavila novú produktovú radu smartfónov Mate 40, ktorá má tie najväčšie ambície.

Smartfóny Huawei Mate 40 sú realitou

Huawei pri predstavovaní nových produktov začal netradične funkciami spojenými so zvukom, namiesto špecifikáciami displeja zariadení . Prvou novinkou je, že spoločnosť vylepšuje možnosť ovládania zvuku. Používatelia budú mať konkrétne možnosť jeho ovládania pomocou fyzických tlačidiel, tak aj dotykovými gestami prostredníctvom ľavej hrany zariadenia. Dôvodom, prečo sa Huawei rozhodol v toto riešenie je, že spoločnosť chcela ponúknuť používateľom možnosť ovládania hlasitosti bez ohľadu na to, v ktorej ruke držia smartfón.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Huawei sa v súvislosti so zvukom ďalej chváli ešte tým, že produktová rada Mate 40 disponuje o 150% hlasnejšími a silnejšími basmi v porovnaní s minuloročnou generáciou zariadení. Okrem iného vyzdvihuje ešte duálny reproduktor, o ktorom hovorí, že je najlepším na trhu.

Huawei Mate 40_silnejsie basy
Zdroj: YouTube (Huawei)

Huawei ďalej prezrádza, že Mate 40 Pro a Pro+ ponúknu odolnosť voči vode. Konkrétne hovorí o odolnosti IP68. V praxi to znamená, že zariadenia je možné ponoriť do hĺbky 1 metra po dobu 30 minút bez toho, aby došlo k ich poškodeniu.  Mate 40 ponúkne  „len“ IP53 certifikáciu. Odolným je teda voči kvapkajúcej lode, resp. dažďu.

Mate 40 Pro a Mate 40 Pro+ vodeodolnost
Zdroj: YouTube (Huawei)

Prejdime teraz k displeju smartfónov. Mate 40 Pro a Pro+ ponúkajú 6,76“ Flex OLED displej s rozlíšením 2772 x 1344 bodov. Displeje sa ďalej môžu pochváliť nie len vstavaným skenerom odtlačkov prstov, ale aj 90Hz zobrazovacou frekvenciou a 240Hz vzorkovacou frekvenciou.  Hlavný rozdiel v porovnaní so zariadením Mate 40 je v tom, že displej je o kúštik menším o niečo málo menej zaobleným (88° vs 68°). Konkrétne hovoríme o veľkosti 6,5″.

Huawei ďalej vysvetľoval v rámci predstavenia nových smartfónov, že uprednostnil 90Hz displej pred 120Hz. Dôvodom je úspora energie, ktorá hrá v prospech 90Hz. Okrem iného treba ešte spomenúť, že zariadenia podporujú technológiu odomykania tváre prostredníctvom jej 3D skenu.

Aktuálne najvýkonnejší procesor na trhu

Huawei ďalej prezradil, že zariadenia sú vybavené procesorom Kirin 9000, ktorý je doposiaľ najvýkonnejším procesorom, aký kedy predstavili. Ide o procesor vyrobený 5nm technológiou. Samozrejmosťou je aj podpora 5G technológie. Huawei ďalej hovorí, že na plochu procesora sa podarilo zmestiť 15,3 miliardy tranzistorov, čo je o 30% viac, ako má procesor A14 od spoločnosti Apple, ktorý poháňa nové iPhone 12 smartfóny. Mimochodom, procesor je v porovnaní s procesorom Snapdragon 865 o 52% rýchlejším.

Huawei Mate 40_Kirin 9000
Zdroj: YouTube (Huawei)

Huawei ďalej dopĺňa, že zariadenia sú vybavené technológiou „Haptic“. Vo svojej podstate rozširujú tak zážitok z hrania hier pôsobením prispôsobených otrasov smartfónu v závislosti od toho, akú hru hráte (predstaviť si pod tým môžete napríklad automobilový pretek, v ktorom ak narazíte, tak vám začne vibrovať smartfón). Okrem iného spoločnosť vydvihuje aj nové reproduktory, ktoré ponúkajú doposiaľ nevídaný zvuk. Aby sme nezabudli, tak zariadenie disponuje grafickým čipom Mali-78, ktorý je aktuálne v prípade smartfónov najvýkonnejším grafickým čipom na svete.

Huawei Mate 40_Kirin 9000
Zdroj: YouTube (Huawei)

Prejdime teraz k batérii smartfónu. Zatiaľ čo ráno sme písali o tom, že iPhone 12 Pro viac menej sklamal v teste výdrže v porovnaní s dominantným Samsung Galaxy S20+ Ultra, tak Huawei opäť „prepíše“ tabuľky. Dôvodom je, že Mate 40 Pro pri používaní 5G sietí dokáže fungovať o poznanie dlhšie. Kapacita batérie zariadení Mate 40 Pro, resp. 40 Pro+, je 4 400 mAh. Mate 40 disponuje o niečo menšou kapacitou, 4 200 mAh.  Huawei ďalej prezrádza, že prinášajú aj vylepšenú technológiu rýchleho nabíjania pri výkone 66W v modeloch Mate 40 Pro a Pro+ prostredníctvom kábla. V prípade bezdrôtového nabíjania zariadenia ponúkajú výkon 50W (pozn. redakcie: v prípade zariadenia Mate 40 informácia o výkone nebola odhalená. Môžeme však očakávať, že aj v tomto prípade došlo k progresu).

Čím bude spoločnosť ako sme u nej zvyknutí lákať, je kamera zariadenia. Ako môžete vidieť nižšie, tak zariadenia sú vybavené celkovo 3 snímačmi (resp. 4 snímačmi v prípade verzie 40 Pro+) pričom hlavný snímač je rovnakým vo všetkých prípadoch. Jednotlivé rozdiely si môžete pozrieť na infografike nižšie.

Mate 40 a Mate 40 Pro kamera
Zdroj: YouTube (Huawei)

Najvybavenejší model smartfónu, Mate 40 Pro+, ponúkne nie len o niečo lepšie parametre, napríklad až 17-násobný optické priblíženie, ale navyše je vybavený aj ToF kamerou. 

Huawei Mate 40 Pro+_kamera
Zdroj: YouTube (Huawei)

Huawei sa v rámci prezentácie ďalej venoval aj nadstavbe EMUI 11, ktorá bude predinštalovanou, tej sa budeme avšak venovať až v ďalších článkoch. Prejdime teraz k cene zariadení, na ktorú sú mnohí z nás zvedaví. Ako už asi tušíte, tak nové zariadenia nebudú lacnými. Zároveň však treba dodať, že ceny nie sú v porovnaní s konkurenciou „uletenými“. Základný model Mate 40 bude stáť 899€, Mate 40 Pro bude stáť 1199€, a model Pro 40 Pro+ bude stáť 1399€.

Oslovili vás smartfóny vyššie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre