Aké sú hlavné rozdiely vo vzhľade medzi MIUI 12 v porovnaní s rozhraním čistého Androidu? Pozrite sa!

Hoci vnútro tvorí rovnaký operačný systém, tak vzhľad je rozdielnym

MIUI a Android
Zdroj: Vosveteit.sk

Nie je žiadnym tajomstvom, že výrobcovia smartfónov používajú vo svojich zariadeniach nad rozhraním operačného systému Android vlastnú nadstavba. Tá okrem dodatočných funkcionalít prináša aj zmenu vo vzhľade systému. Smartfóny Xiaomi poháňa populárna nadstavba MIUI, aké hlavné rozdiely vo vzhľade však prináša v porovnaní s čistým Androidom? Pozrieť si ich môžete nižšie.

Obrazovka uzamknutia

Ako môžete nižšie vidieť, tak obrazovka uzamknutia je vcelku podobnou. Obe obrazovky umožňujú prispôsobenie si umiestnenia jednotlivých prvkov – od času, až po zobrazenie notifikácií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Domovská obrazovka

Hoci domovská obrazovka je vo veľkej miere prispôsobiteľnou, tak základné rozmiestnenie prvkov je veľmi podobné.

Mierne odlišné rozhranie je však už v prípade pridávania miniaplikácií na plochu, úpravy pozadia a podobne. MIUI nadstavba navyše ponúka zmenu tvaru ikon. Druhým dychom však treba dodať, že túto funkciu pomocou experimentálnych funkcií ponúka aj čistý Android.

Zoznam aplikácií

Nižšie si môžete pozrieť rozhranie zoznamu aplikácií. V tomto prípade treba dodať, že v oboch prípadoch sa dá rozhranie vo veľkej miere prispôsobiť, pričom rozdiely nie sú tak významnými. Mimochodom, Xiaomi umožňuje ešte vypnutie zásuvky s aplikáciami. Zoznam aplikácií je následne dostupným priamo na domovskej obrazovke.

Centrum notifikácií a Centrum ovládania

Vcelku významný rozdiel vo vzhľade nájdeme v prípade Centra notifikácií a Centra ovládania. Nižšie na obrázkoch si môžete pozrieť aktuálny vzhľad týchto dvoch sekcií v rámci smartfónu  Xiaomi s MIUI 12 nadstavbou. Na treťom obrázku môžete vidieť Centrum notifikácií na čistom Androide, v rámci ktorého nájdeme aj dodatočnú ponuku nastavení.

Otvorené aplikácie

Ako môžete nižšie vidieť, tak v prípade režimu multitaskingu, resp. dedikovanej sekcie s otvorenými aplikáciami, rozdiely vo vzhľade sú výraznejšími.

Nastavenia smartfónu

Rovnako Xiaomi prepracovalo aj sekciu nastavení smartfónu, ktorá vyzerá už na prvý pohľad inak. Je o niečo viac kategorizovaná podľa jednotlivých sekcií nastavení. Rovnako sa to týka aj podsekcií nastavení, kde nájdeme viacero vizualizácií, ktoré v čistom Androide absentujú.

Ktorý vzhľad je podľa vás atraktívnejším? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch,

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre