Qualcomm potvrdzuje, že získal licenciu, ktorá im umožňuje dodávať procesory pre Huawei

Procesory spoločnosti Huawei budú predsa len lemovať procesory Snapdragon

Huawei P20 Lite recenzia
Zdroj: VoSveteIt.sk

Ešte v polovici minulého týždňa obletela technologický svet správa, že Qualcomm získal licenciu od amerických úradov, aby mohol dodávať procesory pre spoločnosť Huawei. So správami prišiel kórejský magazín 36kr.com, ktorý okrem iného poukázal aj na finančnú správu spoločnosti, v rámci ktorej bol zaevidovaný poplatok zo strany Huawei v prospech Qualcommu vo výške 1,8-miliardy dolárov. Malo ísť o jednorazový poplatok umožňujúci využívanie patentov spoločnosti.

Qualcomm až teraz potvrdzuje, že získal licenciu

Portál gizchina.com najnovšie upozorňuje na vyjadrenia hovorcu spoločnosti Qualcomm, ktorý prezradil, že udelené licencie umožňuje dodávať vybrané produkty Huaweiu vrátane 4G procesorov. K téme 5G procesorov sa bohužiaľ nevyjadril. Druhým dychom však treba dodať, že s najväčšou pravdepodobnosťou získané povolenia neumožňujú ich dodávku. Nešlo by však o žiadne prekvapenie. Dôvodom je, že hoci koncom októbra sa hovorilo, že licencie umožňujúce obchodovanie so spoločnosťou Huawei, budú vo všeobecnosti udeľované vo zvýšenej miere, ale medzi licencovanými produktmi nebudú tie, ktoré bude možné využívať v súvislosti s 5G technológiou. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Huawei tak aj naďalej musí hľadať riešenia, ako pokryje dopyt zákazníkov po smartfónoch z vyšších kategórií. Obzvlášť v prípade nedávno predstavených smartfónov z produktovej rady Mate 40. Dôvodom je, že podľa aktuálne dostupných informácií v čase predstavenia produktovej rady, spoločnosť mala k dispozícii len 9-miliónov procesorov Kirin 9000.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre