MIUI 12.5 Enhanced prichádza do ďalšieho populárneho modelu z minulého roku, ktorý je dostupný na globálnom trhu!

Nadstavba MIUI 12.5 Enhanced práve mieri i k populárnemu Mi Note 10 Lite z minulého roka. Zatiaľ len pre testerov v Mi Pilot programe.

MIUI 12.5 Enhanced Edition
Zdroj: Xiaomi

Celý Xiaomi svet sa aktuálne točí okolo nadstavby MIUI 13 až sa pomaly zabúda na predchádzajúcu verziu. Tá sa stále celkom frekventovane dostáva do modelov z radov Xiaomi, Redmi i Poco. MIUI 12.5 Enhanced je vylepšenou verziou nadstavby určenej pre tento rok a prináša so sebou štyri hlavné veľké novinky. Najnovšie však táto verzia nadstavby prichádza i do populárneho modelu predstaveného minulý rok. Konkrétne sa rozprávame o smartfóne Mi Note 10 Lite určenom pre globálny trh, ako informuje portál Xiaomitoday.it. Zatiaľ však táto aktualizácia nie je dostupná pre všetkých, čoskoro ale bude.

Mi Note 10 získava nadstavbu MIUI 12.5 Enhanced

I keď už všetci netrpezlivo čakáme na predstavenie nadstavby MIUI 13, nesmieme zabúdať, že distribúcia verzie 12.5 Enhanced stále pokračuje. Najnovšie tak prichádza priamo do obľúbeného modelu Mi Note 10 Lite, ktorý sa stále teší veľkej obľube medzi používateľmi. Môže za to najmä stále veľmi výkonný čipset Snapdragon 730G či AMOLED displej spolu so 64mpx hlavným snímačom kamery. Smartfón má jednoducho stále čo ponúknuť i v dnešnej dobe.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

A práve preto sa vôbec nečudujeme, keď preň Xiaomi vypúšťa verziu systému MIUI 12.5 Enhanced. Model určený len pre globálny trh tak získava najnovšiu verziu systému. Zatiaľ však nie je táto aktualizácia dostupná pre všetky smartfóny, nakoľko pod číslom aktualizácie 12.5.4.0.RFNMIXM nájdeme aktualizáciu pre Mi Pilot program. Ak však všetko pobeží tak ako má, tak sa už vo veľmi blízkej dobe budeme môcť tešiť z aktualizácie pre globálne verzie smartfónu.

Získa tento model aj nadstavbu MIUI 13?

Ak ste vlastníkom populárneho modelu Mi Note 10 Lite z roku 2020, tak vás určite zaujíma i dostupnosť nadstavby MIUI 13. V aktuálnych zoznamoch podporovaných modelov sa prevažne vyskytujú len čínske verzie smartfónov a keďže je model Mi Note 10 Lite určený len pre globálny trh, majitelia si nemusia byť aktualizáciou istí. V skutočnosti však model predstavili s nadstavbou MIUI 12. Je teda veľmi očakávané, že model si prejde i nadstavbou MIUI 13 a nakoniec získa i systém Android 12.

Nejde však o úplne najnovší model preto si na aktualizácie pre novšie systémy ešte chvíľu počkáme. Nadstavba MIUI 13 má zažiť svoju premiéru už tento mesiac a zatiaľ len pre Čínu. MIUI 13 i Android 12 však podľa aktualizačnej politiky nakoniec teda príde i do Mi Note 10 Lite niekedy v priebehu budúceho roka. Nebolo by prekvapením, keby sa tak udialo niekedy v polovici roka 2022.

Vlastníte model Mi Note 10 Lite? A tešíte sa na nadstavbu MIUI 12.5 Enhanced? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre