NávodySpravodajstvoXiaomi

MIUI 11: Zapnite si efektívnejšie odomykanie smartfónu pomocou tváre v Xiaomi telefónoch

Pozrite sa, ako môžete zapnúť funkciu odomykania Xiaomi a Redmi smartfónu pomocou Vašej tváre

V súčasnosti najčastejšími spôsobmi, ako odomykáme naše smartfóny, sú prostredníctvom biometrických údajov. Mnohí z nás presedlali zo zadávania hesla k odtlačkom prstov, existuje však ešte jeden efektívnejší spôsob, a to je odomykanie smartfónu pomocou tváre. Táto funkcia je známa hlavne medzi používateľmi Apple zariadení, ale disponujú ňou aj mnohé Android zariadenia. Z nepochopiteľných dôvodov, je táto funkcia v Xiaomi a Redmi telefónoch mimo domácej Číny vypnutou. Nižšie si ukážeme, ako ju môžete pomocou niekoľkých krokov aktivovať aj v našom regióne.

Pozrite sa, ako môžete odomykať smartfón pomocou tváre

Zapnutie tejto funkcie je v skutku veľmi jednoduché. Otvorte si nastavenia Vášho smartfónu a choďte do sekcie Heslá a bezpečnosť. Tam by ste pod  možnosťou Pridať odtlačok, mali nájsť aj možnosť odomykania tvárou. Ak sa Vám nezobrazuje, tak ako nám, tak potom postupujte podľa nasledovných krokov nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ak ste ju nenašli, tak ako my, tak sa vráťte späť do hlavne ponuky a otvorte sekciu „Rozšírené nastavenia“ a otvorte sekciu Lokalita, v ktorej zmeňte región zo Slovensko na Honkong.

Teraz sa opäť vráťte do sekcie Heslá a bezpečnosť, kde by ste mali vidieť možnosť odomykania tvárou. Následne ju otvorte, zadajte heslo a zosnímajte si tvár.

Hotovo. Teraz môžete funkciu odomykania tvárou využívať aj vo Vašom Xiaomi alebo Redmi smartfóne.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close