MIUI 11: Málo známe funkcie v Xiaomi a Redmi telefónoch, ktoré pravdepodobne nepoznáte, ale mali by ste

Pozrite si 3 málo známe funkcie, ktoré ponúka nadstavba MIUI 11 v Xiaomi a Redmi smartfónoch, ktoré pravdepodobne nepoznáte, ale mali by ste.

MIUI 11 od Xiaomi
Zdroj: Vosveteit.sk

Kto raz okúsil smartfóny spoločnosti Xiaomi, resp. dcérskej spoločnosti Redmi, tak ťažko sa mu prechádza k iným výrobcom. Dôvodom nie je len skvelý pomer cena : výkon, ale aj softwarová podpora, a to aj v prípade starších zariadení. MIUI nadstavba je vo všeobecnosti považovaná za jednu z tých lepších, a my Vám nižšie prinášame niekoľko funkcií, ktoré by si zaslúžili byť viac medializovanými.

Funkcie, ktoré sa oplatí poznať

Streamovanie obsahu z mobilu do televízie alebo počítača

Niekoľko dní dozadu sme riešili potrebu streamovania obsahu zo smartfónu do televízie. Našli sme desiatky aplikácií, ktoré túto funkciu ponúkajú, ale mnohé z nich sú platenými alebo komplikovanými. O to viac nás potešilo zistenie, že Xiaomi smartfóny túto funkciu majú vystavanú. V rámci  notifikačnej lišty, kde máte rýchle odkazy do nastavení by ste mali nájsť funkciu „Prenos“. Tá slúži na streamovanie obsahu do externých zariadení (v prípade, ak ste ju nenašli, tak kliknite na možnosť „Upraviť“ a pridajte si ju medzi dostupné odkazy). Funguje na veľmi jednoduchom princípe. Po spustení funkcie Vám smartfón vyhľadá dostupné zariadenia v okolí a následne sa k ním môžete pripojiť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V našom prípade máme Xiaomi televíziu, tak pripojenie bolo v skutku jednoduché. Otvorili sme si sekciu bezdrôtového pripojenia a následne sme dali požiadavku zo strany smartfónu na spárovanie (princíp bude pri každej chytrej TV rovnaký). Zároveň však treba dodať, že túto funkciu musí podporovať aj Vaša televízia.  

streamovanie obsahu do TV
Zdroj: Vosveteit.sk

Odstráňte z fotografií nechcené predmety

Nie každá fotka môže byť umeleckým dielom. Častokrát skvelý záber môže pokaziť nechcený predmet, ktorý sa dostal do fotografie. Napríklad auto, ktoré prebehlo za foteným objektom, alebo niečo podobné. Za týmto účelom sa využívajú aplikácie tretích strán, pomocou ktorých viete nechcené objekty odstrániť zo záberu. Vedeli ste však, že túto funkciu ponúkajú Xiaomi telefóny ako vstavanú? Nájdete ju vo vstavanom editore fotiek, ktorý okrem iného ponúka orezávanie fotografií, vkladanie filtrov a ďalšie dodatočné funkcie. Nájdete ju pod položkou „Vymazať“ (Vstavaná galéria > Upraviť > Vymazať). Ako funguje v praxi, sa môžete pozrieť nižšie.

MIUI 11_moznost odstranovania predmetov z fotografii
Zdroj: Vosveteit.sk

Ponuka menu

Nie tak dávno, ponuka  aplikácií v Xiaomi a Redmi telefónoch bola dostupná len v rámci domovskej obrazovky. Spoločnosť Xiaomi však koncom januára pridala do nadstavby MIUI 11 možnosť prepnutia ponuky aplikácií na formu vysúvacej ponuky menu. Zapnúť ju môžete prostredníctvom cesty Nastavenia > Domovská obrazovka > Domovská obrazovka > So zoznamom aplikácií.

Zoznam aplikácií následne vyvoláte dotykovým gestom posunutia prsta zo spodnej časti displeja.

Aké funkcie, ktoré ukrýva v sebe nadstavba MIUI 11 používate Vy? Dajte nám ich vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre