Microsoft vo Windows 11 prekope umiestnenie a vzhľad indikátora hlasitosti. Je to zmena k lepšiemu, či ani nie?

Microsoft vo Windows 11 upraví vzhľad indikátora ovládania hlasitosti. Okrem iného zmení aj jeho umiestnenie. Je to zmena k lepšiemu?

Windows 11
Zdroj: Microsoft, Úprava Vosveteit

Windows 11 priniesol viacero vylepšení systému pričom niekoľko funkcií a úprav máme ešte stále pred sebou. Jednou z nich je napríklad príchod Android aplikácií do rozhrania Windowsu. To však nie je téma, ktorej sa chceme dnes venovať.

Microsoft v priebehu posledných hodín začal distribuovať pre používateľov programu Windows Insider aktualizáciu systému Windows 11 Build 22533, ktorá odhaľuje niekoľko zmien. Jednou z nich je vynovený indikátor ovládania hlasitosti, ktorý bol prezlečený do šiat z 21. storočia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Indikátor ovládania hlasitosti mení umiestnenie a vzhľad

Nový indikátor okrem iného zmenil i umiestnenie. Doteraz sme ho mohli vidieť v ľavom hornom rohu. Najnovšie sa presúva do stredu obrazovky. Ako môžete nižšie vidieť, rovnako bol prekopaný aj jeho vzhľad, ktorý je teraz oblejším a kopíruje dizajnový jazyk a farby rozhrania systému.

Windows 11_microsoft testuje novy vzhlad ovladania hlasitosti
Zdroj: Microsoft

„Táto nová ponuka sa zobrazí, keď stlačíte tlačidlá hlasitosti alebo jasu na vašom notebooku, a bude rešpektovať režim svetlý/tmavý, aby ste získali koherentnejší zážitok zo systému Windows.“ hovorí šéfka programu Windows Insider, Amanda Langowski.

Microsoft hovorí, že nový indikátor nielenže je krajší, ale prinesie i lepší zážitok z používania Windowsu 11 ako celku. Ako ste mohli vyššie vidieť, tak publikovaný náhľad odhaľuje i to, že v ľavom rohu spodnej lišty je umiestnený aj widget s počasím. V tomto prípade nejde však celkom o novinku, nedávno totiž vyplávalo na povrch, že Microsoft začal testovať miniaplikácie v rozhraní systému. Treba však dodať, že v čase keď Microsoft komunikoval túto funkciu, spoločnosť si nebola celkom istá, či funkcia bude prítomnou v systéme i neskôr. Dôvodom bola stabilita funkcie. Zdá sa však, že Microsoftu sa podarilo vyriešiť problémy. Po boku týchto zmien Microsoft testuje aj zmeny v aplikácii Váš telefón, kde došlo k úprave ikon, typu písma a k niekoľkým zmenám v dizajne rozhrania aplikácie.

aplikacia vas telefon_novy zdijan
Zdroj: Microsoft

Mimochodom, indikátor hlasitosti sa v operačnom systéme po prvýkrát objavil ešte v roku 2012 vo verzii Windows 8.

Uvítate zmeny, ktoré Microsoft práce testuje? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre