Microsoft ukazuje nový vzhľad ponuky Windows Štart, s ktorým sa budeme už čoskoro stretávať na dennej báze

Microsoft osviežuje ponuku Windows Štart

Windows 10 aktualizacia
Zdroj: Pexels.com (mohamed_hassan), úprava: Vosveteit.sk

O vzhľade ponuky Windows Štart sa v minulosti popísalo toho vcelku dosť. Jeden z posledných neoficiálnych náhľadov sme mohli vidieť ešte v apríli tohto roka, ktorý sa dostal do obehu po tom, ako Pano Panay publikoval na sociálnej sieti video pri príležitosti dosiahnutia 1 miliardy aktívnych používateľov.

Nová ponuka Windows Štart bude dostupná už čoskoro

Spoločnosť najnovšie prostredníctvom svojho oficiálneho blogu ukazuje nový vzhľad ponuky Štart, ktorý je dostupný vo verzii Windows 10 Insider Preview Build 20161. Znamená to, že už čoskoro by mohol byť nový vzhľad dostupným pre širokú verejnosť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Microsoft pri tejto príležitosti píše:

„Osviežujeme ponuku Štart efektívnejším dizajnom, ktorý odstraňuje pevné farebné podložky za logami v zozname aplikácií a na dlaždice sme aplikovali jednotné, čiastočne priehľadné pozadie. Tento dizajn vytvára krásne pódium pre vaše aplikácie, najmä ikony Fluent Design pre Office a Microsoft Edge, ako aj prepracované ikony pre vstavané aplikácie ako Kalkulačka, Pošta a Kalendár, ktoré sme spustili začiatkom tohto roka.“

Ako vyzerá nová ponuka Štart vo Windows 10 v porovnaní s aktuálnym vzhľadom si môžete pozrieť nižšie.

Okrem iného Microsoft oznámil viacero ďalších zmien. Jednou z tých významnejších, na ktorú narazíte hneď po zapnutí počítača, je aj Taskbar, teda panel s úlohami, ktorý rovnako ako ponuka Štart, prešiel dizajnovými zmenami. Nižšie si môžete pozrieť nový modernejší vzhľad s aplikovaným dizajnom Fluent Design.

Novy vzhlad panelu s ulohami a nastrojmi
Zdroj: Windows blog

Ako sa Vám páčia ohlásené zmeny? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre