SpravodajstvoTechnológie

Microsoft testuje nový dizajn vyhľadávača Bing, ktorý sa podobá dizajnu Googlu

Microsoft dosť často testuje rôzne novinky alebo dizajn vyhľadávača Bing. Veľká časť z testovaných zmien sa nakoniec ani len nedostane ku bežným používateľom. Spoločnosť Microsoft tentokrát testuje nový pozmenený dizajn vyhľadávača Bing.

Zaujímavosťou je, že nový dizajn sa neprejavuje rovnako u všetkých používateľov, ktorí túto zmenu zaznamenali. Niektorým používateľom sa vyhľadávač Bing zobrazuje iba so zmeneným logom, pozadím alebo samotnou vyhľadávacou lupou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako vyzerá nový dizajn?

Hlavnými prvkami nového dizajnu je samozrejme zmena hlavičky celého vyhľadávača. Celý „search bar“ vyhľadávača dostal veľmi slabé šedé pozadie. Celkové pozadie hlavičky taktiež dostalo šedé pozadie, pre lepšie oddelenie výsledkov hľadania a samotného vyhľadávača. Zmenou prešla aj samotná vyhľadávacia lupa, ktorej zmizlo jej modré pozadie. Nenápadnou zmenou prešlo aj logo vyhľadávača Bing, ktoré sa snaží nabudiť „priestorový“ dizajn. Jedinou chybičkou nového dizajnu je, že sa začína veľmi podobať na konkurenčný a viac používaný vyhľadávač Google. Bing zrejme prešiel zmenou kvôli príchodu Fluent Desing, keďže Microsoft oznámil že Fluent Design príde aj na web.

Zdroj: mspoweruser.com

Je na počudovanie, že sa Microsoft snaží vyhľadávač Bing priblížiť ešte viace ku jeho konkurencií Google. Microsoft má predsa obrovský počet skvelých dizajnérov, no prečo sa práve rozhodol pre tento krok, sa asi tak skoro nedozvieme.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close