Microsoft sprístupňuje veľkú aktualizáciu „Windows 10 November 2019 Update“. Takto si ju stiahnete do svojho PC

Microsoft začal s uvoľňovaním veľkej aktualizácie „November 2019 Update“. Aktualizujte si Váš systém čo najskôr, staršie verzie čoskoro stratia podporu.

Windows 10 aktualizacia
Zdroj: Vosveteit.sk

V  júli spoločnosť Microsoft oznámila, že novembrový update systému Windows so sebou prinesie zlepšenia v  oblasti výkonu, ako aj nové možnosti pre vývojárov. Spoločnosť Microsoft plní svoje slová, aktuálne sprístupňuje aktualizáciu „Windows 10 November 2019 Update“, ktorá okrem optimalizácie systému prináša aj niekoľko nových funkcií.

Windows 10 November 2019 Update je tu

Novinky so sebou prinášajú možnosti, ako napríklad rýchle vytvorenie udalosti v  kalendári, rovno z panela úloh.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Windows November update 2019 nove funkcie_vytvaranie udalosti v kalendari
Zdroj: Youtube (Windows Community)

Taktiež môžete lepšie manažovať svoje upozornenia pomocou tlačidla spravovať oznámenia priamo v centre upozornení. Prípadne sa môžete dostať do nastavení notifikácií hneď po tom, ako Vám prídu.

Zmenami prešlo aj menu Štart, ktorému pribudla vysúvacia lišta pre rýchlejší prístup k súborom.

Windows
Zdroj: vosveteit.sk

Nedovolí nám nespomenúť ešte nová funkcia, ktorá pribudla v rámci Správcu súborov. Po zadaní vyhľadávania súborov nebude systém prehľadávať len lokálne súbory, ale aj tie nahraté v  cloude.

Windows November update 2019 nove funkcie_spravca uloh vyhladavanie v cloudr
Zdroj: Youtube (Windows Community)

Posledná vychytávka sa týka hlasového aktivovania digitálnych asistentov (pozn. redakcie: aj hlasových asistentov tretích strán), ktorých možno spustiť aj z obrazovky uzamknutia.

Zdroj: vosveteit.sk

Ako si aktualizovať operačný systém?

Otvorte si nastavenia a kliknite na možnosť aktualizácia a zabezpečenie.

 

Windows
Kliknite na tlačidlo aktualizácia a zabezpečenie Zdroj: vosveteit.sk

V prípade, že vám systém Windows Update automaticky nevyhľadal dostupné aktualizácie, budete mať namiesto tlačidla stiahnuť možnosť vyhľadať aktualizácie. Kliknite naň a systém sa už o všetko postará. Na konci procesu bude potrebné počítač reštartovať, no je možnosť si to naplánovať na vhodnejší čas, ak vám okamžitý reštart nevyhovuje.

Windows 2
Kliknite na tlačidlo stiahnuť Zdroj: vosveteit.sk

Medzi ďalšie podstatné zmeny patrí vylepšenie antivírového softwaru Windows Defender, optimalizácia výdrže batérie  a ďalšie.

Aktualizujte si Váš Windows čo najskôr

Odporúčame Vám Váš systém „updatnúť“ na novšiu verziu čím skôr, staršie verzie Windowsu totiž už čoskoro stratia podporu od spoločnosti Microsoft. Takýmto príkladom je verzia Windows 10 z apríla 2018 (verzia 1803).

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre