SpravodajstvoWindows

Microsoft sprístupňuje nové emoji. Takto ich dostanete do svojho Windows 11 počítača

Používatelia Windows 10 nové emoji nateraz nedostanú.

Windows 11 je tu s nami približne už dva mesiace pričom niektoré z noviniek, ktoré priniesla nová verzia OS, prišli i do Windows 10. Za spomenutie stojí napríklad upozorniť na nový obchod s aplikáciami, ktorý Microsoft začal distribuovať pre Windows 10 používateľov len niekoľko dní dozadu. Nie každá novinka z Windows 11, zavíta i do starších verzií operačného systému.

Microsoft uvoľňuje kumulatívnu aktualizáciu pre Windows 11

Najnovšie Microsoft začal distribuovať aktualizáciu Windows 11 KB5007262, čo je nová voliteľná kumulatívna aktualizácia, ktorú je potrebné manuálne vyhľadať prostredníctvom nastavení počítača. Následne, ako ju používateľ vyhľadá, tak bude mať k dispozícii možnosť jej stiahnutia a inštalácie. Táto aktualizácia, hoci nepatrí medzi aktualizácie väčšieho charakteru, tak aj napriek tomu prináša niekoľko noviniek a zmien. Na dostupnosť aktualizácie upozornil portál windowslatest.com.

Jednou z tých významnejších noviniek sú nové emoji založené na dizajnovom jazyku Fluent, ktorý lemuje Windows 11. Rovnako však treba uviesť, že hoci ide o nepovinnú aktualizáciu, tak nový vzhľad emoji bude neskôr distribuovaný aj pre ostatných používateľov systému Windows v rámci pravidelných Patch Tuesday aktualizácií. Musíme však uviesť, že nové emoji nebudú dostupné pre majiteľov starších verzií systému. Inými slovami, nové emoji, aspoň nateraz, budú exkluzívne dostupné len pre používateľov Windows 11.

Pri pohľade na nové emoji, ako môžete vidieť nižšie, tak vynovené emotikony vyzerajú moderne, farebne a zábavnejšie.

Windows-11-emoji
Zdroj: Microsoft

V prípade, ak by ste sa chceli pozrieť, či aktualizáciu máte dostupnú, tak si otvorte ponuku Štart a následne Nastavenia vášho počítača. Potom v rámci ponuky Windows Update môžete skontrolovať dostupnosť aktualizácie.

Windows 11 KB5007262_aktualizacia systemu
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že tip na aktualizáciu vás potešil a hlavne, že sa vám nové emoji budú páčiť.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close