Microsoft sprístupňuje možnosť telefonovania z Android smartfónov prostredníctvom počítača. Takto si novú funkciu zapnete!

Microsoft sprístupňuje pre Android smartfóny možnosť telefonovania pomocou Windows 10 počítačov. Pozrite sa, ako si túto funkciu zapnete!

Telefonovanie prostrednictvom z Android smartfon pocitaca Windows 10 pocitaca
Zdroj: Vosveteit.sk

Spoločnosť Microsoft v priebehu včerajšieho dňa sprístupnila možnosť hlbšieho prepojenia Android smartfónov spolu s počítačom. Najnovšia aktualizácia prináša možnosť telefonovania prostredníctvom Vášho počítača.

Z  Windows 10 počítačov môžete už aj telefonovať

Ak by ste mali záujem o využívanie tejto novej funkcie, tak si musíte stiahnuť, ako do Vášho počítača, tak aj smartfónu, aplikáciu „Váš telefón“, nájdete ju na odkaze nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Následne po stiahnutí aplikácie, je potrebné sa do nej prihlásiť s rovnakým účtom, ako ste prihlásený v počítači (v počítači sa môžete prihlásiť pomocou tejto cesty > Nastavenia > Kontá > E-mail a kontá). Po tom si otvorte aplikáciu Váš telefón v počítači. Microsoft Vás vyzve na udelenie hlbšieho spojenia medzi počítačom a smartfónom (pozn. redakcie: ak Vás nevyzve aplikácia k  udeleniu oprávnení automaticky, tak kliknite na položku Hovory). Budete musieť potvrdiť udelenie povolenia, ako na počítači, tak aj na smartfóne.

Telefonovanie prostrednictvom pocitaca
Zdroj: Vosveteit.sk

Po spárovaní smartfónu s počítačom, ako aj udelení dodatočných oprávnení pre PC aplikáciu, uvidíte v ponuke nastavení PC verzie aplikácie položku „Hovory (ukážka)“, ktorá bude obsahovať,  ako zoznam telefonátov, tak aj možnosť vytvorenia hovoru.

Telefonovanie prostrednictvom pocitaca_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak budete chcieť telefonovať prostredníctvom Vášho počítača, tak stačí na klávesnici vytočiť číslo, následne vyvoláte hovor. Hovor fyzicky prebieha prostredníctvom smartfónu, avšak v rozhraní počítača.

Telefonovanie prostrednictvom pocitaca_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Mimochodom, aplikácia ponúka aj ďalšie možnosti komunikácie medzi smartfónom a PC. Napríklad možnosť odosielania SMS správ, prezeranie a sťahovanie si fotografií a videí, či iného obsahu zo smartfónu pomocou počítača.

Phone Link
Phone Link
Developer: Microsoft Windows
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre