SpravodajstvoWindows 10 MobileZariadenia

Microsoft to so skladacím smartfónom myslí vážne. Spolu s novým patentom zverejnil aj vyjadrenie o „skladačkách“

Rok 2017 sa do histórie mobilných zariadení zapíše na 100%, to vie každý z nás už v tomto momente. Na trhu sa začali objavovať prvé smartfóny so skladacím displejom, no stále to nie je úplne ono. Budúci rok bude tým pádom ešte o čosi „revolučnejší“, pretože už teraz sa špekuluje nad skladacími smartfónmi z dielne Samsungu, no pre všetkých milovníkov Windowsu, aj z dielne Microsoftu. Ten už svoju mobilnú platformu zavrhol, no budúci rok by mohol byť novým začiatkom. Chystá si teda pre nás Microsoft niečo naozaj veľké? 

Zdroj: Patentscope

Nový zverejnený patent hovorí za všetko

Len pred pár hodinami sa na internete objavil ďalší patent patriaci Microsoftu, ktorý ešte detailnejšie popisuje ohýbací mechanizmus na skladacom smartfóne. V naozaj dlhom popise sa ale nachádza aj dôležité vyjadrenie spoločnosti. Vo vyjadrení nájdeme hlavne odpoveď na to, prečo je podľa Microsoftu teraz ten správny čas na „revolúciu“ v svete smartfónov a prečo sú skladacie smartfóny s 2 displejmi tou správnou cestou: „Spolu so zvyšujúcimi nárokmi na výkon smartfónov prišli aj požiadavky na väčšie displeje. Displeje mobilných telefónov sa kvôli tomu zväčšili až na takú úroveň, že takmer úplne pokrývajú celú prednú stranu smartfónu. Nároky sa stále zvyšujú, no používatelia stále chcú, aby ich telefón pohodlne dokázali držať v ruke alebo ho bezproblémovo mohli odložiť do vrecka v ich košeli alebo nohaviciach. Dôsledkom týchto nárokov sú práve zariadenia s dvojitým displejom. S duálnym displejom sa môže akýkoľvek smartfón, alebo tablet rozložiť do väčšieho zobrazenia tak, aby mohol používateľ jednoducho a bez problémovo používať oba displeje naraz a aby spoločne budili dojem, že sa jedná o jeden celistvý displej. V zatvorenej polohe sú displeje zase tvárou v tvár tak, aby sa vo vačku nemohol poškodiť ani jeden z nich. V plne otvorenej polohe by zase mohli byť displeje umiestnené na prednej a zadnej strane tak, aby si používateľ otočil smartfón podľa jeho potreby.“

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Patentscope

V skratke sa jedná iba o to, že jedinou cestou ako vyrobiť smartfón s ešte väčším displejom je vytvorenie duálneho skladacieho displeja. Microsoft nechce ale používateľov nijak obmedzovať a preto sa stále snaží vytvárať nové nápady, aby bol kĺb medzi dvomi displejmi čo najmenší a najtenší, no zároveň odolný a flexibilný. V poslednej dobe boli zverejnené patenty zamerané hlavne na špeciálny kĺb, a v tomto patente sa naň zameriava opäť. Obrázky ku patentu aj celý popis nájdete tu.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (David Breyer)

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close