SpravodajstvoTechnológie

Microsoft si placol s Amazonom. Cortana a Alexa budú spolu spolupracovať

Počas včerajšieho dňa jeden z najväčších technologických gigantov spoločnosť Microsoft oznámila, že sa púšťa do spolupráce s Amazonom, ktorý je v našich končinách známy skôr ako internetový obchod. Odvetie však druhej menovej spoločnosti je oveľa širšie, pôsobí od potravinárskeho priemyslu, cez hardware až po samotný software.

Spolupráca sa bude týkať osobných asistentiek Cortana a Alexa a mala by spočívať v tom, že cez jednu hlasovú asistentku bude možné využívať funkcie aj tej druhej.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Výsledkom teda bude, že napríklad Alexa bude využívať Cortanu na prístup k e-mailom, kalendáru a k ďalším funkciám. Na druhú stranu prostredníctvom Cortany bude možné využívať sériu ďalších zariadení využívajúcich Alexu (a nie len to). Nato, aby ste mohli využívať službu tej či onej asistentky bude musieť povedať „Hey Cortana, open Alexa“, resp. v opačnom garde „Hey Alexa, open Cortana“. V budúcnosti by spolupráca mala byť oveľa širšie prepojená, a to až tak, že budú automaticky vyhodnocovať príkazy bez toho aby ste povedali „Hey Cortana, open Alexa…“.

Zdroj: businesswire.com, úvodný obrázok (vlastný)

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close