Microsoft si nechal patentovať senzor odtlačkov prsta umiestnený pod displejom

Zdroj: MSP

V posledných rokoch začalo veľa telefónov a počítačov využívať zabudované senzory dotyku a dúhovky a tak sa zdá, že biometria by mohla byť náhradou za klasické heslá. Microsoft spravil ukážkový posun pri Lumia telefónoch ako aj Surface zariadeniach.

Microsoft v minulosti nikdy nevložil čítačku odtlačkov prsta priamo do displeja, tak ako ani jeho OEM partneri. Aj napriek tomu, že sa väčšine inžinierov viac pozdávajú spomínané snímače dúhovky, mnohým používateľom sa ich fungovanie nepáči. Ale aby sa nepovedalo treba spomenúť, že aj čítačky odtlačkov prsta boli na začiatku kritizované.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Jeden zo sledovateľov inovácii od firmy Microsoft si všimol ich patent na túto technológiu. Návrh na zapísanie tohoto patentu bol podaný už v roku 2016.

 

 

Podľa informácii bude tento patent využívať hneď niekoľko spôsobov rozpoznávania odtlačkov prsta. Princíp na ktorom to bude pracovať je však veľmi jednoduchý. Na začiatku bude senzor dotyku ktorý aktivuje foto detektor a foto bunku.

Uvidí sa však, či táto technológia bude použitá aj na zariadeniach od spoločnosti Microsoft. Na teraz to vyzerá tak, že čítačky odtlačkov prsta sú viac spoľahlivé ako skenery dúhovky aj napriek tomu, že skenery dúhovky môžu znieť viac inkluzíve. Napriek všetkému vieme predpokladať, že skôr či neskôr sa budú nachádzať skenery a čítačky pod povrchom displeja.

Zdroj: Twitter.com (WalkingCat)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre