Microsoft vyriešil občasné FPS dropy v hrách ako Overwatch a Battlefield 1!

Zdroj: Windows blog

Microsoft konečne začína pracovať na odstránení problému vo Windowse, ktorý spôsobuje výrazné FPS dropy v hrách ako Overwatch, Battlefield 1 alebo Rocket League a tým pádom mnohým používateľom znepríjemňuje hranie týchto hier. Prvé prípady FPS dropov sa začali objavovať už na jar tohto roku, keď sa do obehu medzi bežných používateľov dostala aktualizácia Creators Update.

Po dlhých mesiacoch riešenia tohto problému sa Microsoft konečne blížil ku možnému riešeniu. Podľa dostupných informácii táto chyba nie je spôsobovaná iba jedným problémom v systéme, ale problémov je hneď niekoľko. Podľa jedného z inžinierov tohto softvérového giganta sa jedná iba o maličké bugy, ktoré sú ľahko odstrániteľné no nájsť ich trvá pomerne dlho. Drobné úpravy sú vykonané už aj v aktuálnych buildoch, no problémy s FPSkami v hrách naďalej pretrvávajú a úplného odstránenia tohto problému sa dočkáme zrejme až v aktualizácii Fall Creators Udpate.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Treba ale podotknúť, že niektorí hráči chybu odstránili vypnutím doplnku Xbox Game DVR, no tento „zlepšovák“ nefunguje u každého. Pokiaľ sa niekomu nechce čakať, kým bude vydaná aktualizácia Fall Creators Update, Microsoft zatiaľ ponúka iba jedno jediné riešenie. Hráči s týmito problémami sa môžu zapojiť do Insider programu a tak urýchliť hľadanie a odstraňovanie chýb. Pri najväčšom šťastí sa môže stať, že v najnovších Insider buildoch sa už budú nachádzajú zmeny v systéme, vďaka ktorým by mohli byť spomínané chyby odstránené.

Zaregistrovali ste už aj Vy podobné FPS dropy v spomínaných hrách?

zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre