HuaweiSpravodajstvo

Microsoft sa vyjadril ku sankciám Huawei zo strany USA: “Je to neamerické…”

Spoločnosť Microsoft sa vyjadrila ku sankciám zo strany USA voči Huawei. Podľa nich sa jedná o neamerický krok.

V súčasnosti telemunikačný gigant, spoločnosť Huawei, nemôže obchodovať s americkými spoločnosťami. Má to nepriaznivé následky na druhého najväčšieho výrobcu smartfónov na svete, ktorý je závislý od množstva komponentov zabudovaných v telefónoch Huawei od amerických spoločností. Mnohé zo softvérových riešení od Microsoftu a Google nemajú zatiaľ svoje plnohodnotné náhrady. Informáciu priniesol portál gizmochina.com.

Microsoft si nemyslí, že kroky Trumpu sú správnými

Zákaz však neovplyvňuje len Huawei, ale aj domáce firmy,  ako napr. Google, ktorý bol dlhoročným partnerom Huawei. Prezident Microsoftu, Brad Smith, si myslí, že ide o neamerický a neférový krok voči spoločnosti. Žiada viac dôkazov v kauze. Poodhalil niektoré skutočnosti, kedy pri otázkach na americkú vládu dostanú iba nejasnú odpoveď typu

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Keby ste vedeli to čo my, urobíte presne to isté.“. Microsoft v takých situáciach reaguje slovami: „Dobre, tak nám ukážte čo viete a my sa rozhodneme. Toto je spôsob, ktorým táto krajina funguje.“, bohužiaľ odpovede sa však ešte nedočkali.

Okrem toho varuje, že zákaz od vlády Trumpa môže mať ďalekosiahle následky na konkurencieschopnosť amerických firiem na svetovom trhu.

„Nemôžete byť svetovým technologickým lídrom ak nedokážete priniesť svoju technológiu na svetový trh.“ , povedal prezident Microsoftu Brad Smith. 

Smith verí, že riešením je pracovať celosvetovo a spoločne. Zároveň, že je potrebná implementácia štandardov pre súkromie a zber dát, ktoré sú prijaté na medzinárodnej úrovni, vrátane Číny.

Prichádzajúca séria Mate 30 od Huawei nemá licenciu na použitie aplikácií od Google. Huawei sa síce snaži nájsť náhrady, ale napriek tomu sa nevyhne poklesu predajov, a tým aj stratí šancu predbehnúť Samsung, ako najväčšieho výrobcu smartfónov na svete.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close