Klesajúci trend predaja smartfónov je na ústupe. Akcelerátorom predaja má byť 5G technológia

Klesajúci trend objemu predaných smartfónov je na ústupe. Dôvodom je zavádzanie nových 5G štandardov, ktoré majú akcelerovať predaje.

Redmi note 8 vs Redmi Note 7
Zdroj: Youtube (Latest Gadgets Id)

Podľa najnovšej predpovede  od Medzinárodnej organizácie pre správu dát (IDC), predaje smartfónov začali po poklese  opäť o čosi rásť. Na výsledky prieskumu upozorňuje portál gizmochina.com.

V druhej polovici roka dosiahol predaj pokles -0,4%, celoročne poklesol trh so smartfónmi o -2,2%. 2019 je tak tretím rokom v rade, kedy klesá predaj smartfónov celosvetovo. A však v roku 2020  analytici očakávajú opačný trend, predpokladajú rast  predajov o 1,6%.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
predaje smartfónov v roku 2019
Via: gizmochina.com

Analytici očakávajú, že príchodom technológie 5G, ktorá sa bude rozširovať najmä v budúcom roku bude rásť aj celkový predaj zariadení. IDC predpokladá, že v budúcom roku bude 8,9% podiel 5G smartfónov  zo všetkých predaných smartfóno. V číslach to predstavuje približne 123 miliónov zariadení. V roku 2023 by ich podiel mal vzrásť na 28%.

Okrem toho správa hovorí o náraste počtu smartfónov s operačným systémom Android z 85% na 87%, najmä vďaka spusteniu 5G, v dôsledku čoho budú ľudia obmienať staršie zariadenia za nové. Objem predajov má vzrásť o 1,7% ročne v období najbližších 5 rokov na 1,3 miliárd predaných kusov v roku 2023.

Pokles predaja čaká hlavne Apple. Počet predaných kusov iPhone má byť tento rok okolo 178 miliónov, teda ide o medziročný pokles o priblížne -15%. Toto je výsledkom dozrievania trhu so smartfónmi a tiež chýbajúcimi 5G modelmi. Apple má spustiť predaj 5G zariadení až budúci rok.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre