Microsoft možno zruší plány na integráciu MirrorLink do Windows Phone

Zdroj: onmsft.com

Berte to ako špekuláciu, no vyzerá to tak, že Microsoft plánuje zrušiť svoje plány na integráciu MirrorLink do Windows 10, konkrétne do Windows 10 Mobile. Poďme si objasniť, čo presne MirrorLink je a čo to znamená pre Microsoft.

Infotainment do auta

MirrorLink je protokol udržiavaný cez Car Connectivity Consortium, ktoré pomáha pripojiť smartfóny k infotainment jednotkám podobným Android Auto a CarPlay. Microsoft sa pravdepodobne pokúšal využiť integráciu MirrorLink so snahou priniesť určitý typ pripojenia do auta, pretože až doteraz mal svoje miesto v zozname na stránke ich partnerov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

 

Zdroj: qnx.com

Aj keď sa to môže zdať ako ďalšie stiahnutie sa z narastajúceho priemyslu, v ktorom sa Microsoft stáva pomerne zbehlým, môže to byť len pokračovaním cesty, ktorú si firma už začala raziť do automobilovej integrácie.

Lepšia integrácia automobilového zážitku

Pred niekoľkými mesiacmi Microsoft predstavil paralelnú stratégiu pre automobilový priemysel, ktorá by ich posunula od front-end užívateľského rozhrania k webovému výrobcovi cloud-pripojení, čo môže prispieť k lepšej integrácii automobilového zážitku.

Bez oficiálneho vyjadrenia od Microsoftu na túto tému nám nezostáva nič len špekulácie, no ďalšie správy o svojich automobilových pokusoch možno oznámia na svojej vývojárskej konferencii tento rok.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre