Microsoft predstavil prvé Windows 10 ARM zariadenia. Prichádzajú od Asusu a HP a ponúkajú celodennú výdrž batérie

Zdroj: Microsoft

Microsoft pred pár hodinami konečne predstavil prvé Windows 10 zariadenia bežiace na ARM procesoroch. Poháňané sú procesorom Qualcomm Snapdragon 835 a prichádzajú z výrobne OEM partnerov Asus a HP. Prvé Windows 10 na ARM zariadenia boli predstavené na Qualcomm Snapdragon Tech Summite na Havaji a následne ich predstavil Terry Myerson vo svojom blogu, v ktorom taktiež bližšie prezradil technické špecifikácie zariadení.

„Opäť sme na začiatku ďalšej významnej technologickej zmeny: možnosť byť pripojený neustále, hocikde na svete vďaka Always Connected počítačom, ktoré sú zapnuté v momente, ako ich otvoríte a pritom vydržia týždeň bez nabitia,“ prehlásil Myerson na konferencií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Spoločnosti Asus a HP s nami spolupracovali na tom, aby sme dokázali posunúť hranice toho, čo dokážu nové počítače. Taktiež pokračujeme v spolupráci so spoločnosťou Lenovo, ktorá už taktiež dokončuje svoje Always Connected zariadenia s ARM procesorom,“ dodal Myerson.

Asus NovaGO

Zdroj: Microsoft

Asus NovaGO je nový laptop s operačným systémom Windows 10 bežiaci na procesore Qualcomm Snapdragon 835, ktorý je známy najmä zo smartfónov. Laptop NovaGO je prvým laptopom na svete podporujúci gigabitové LTE pripojenie. Vďaka tomu, že laptop beží na mobilnom procesore, je tým pádom neustále pripojený ku internetu, narozdiel od klasických laptopov, ktoré sme poznali doteraz. Batéria laptopu by v pohotovostnom režime mala vydržať 30 dní a mala by ponúknuť až 22 hodinovú výdrž pri aktívnom používaní.

Ide o skladací laptop s uhlopriečkou 13,3″ a Full HD displejom. Cena verzie tohto laptopu s 4GB RAM a 64GB SSD diskom bude začínať na 599 USD a silnejšia konfigurácia s 8GB RAM a 256GB SSD vyjde na 799 USD.

HP ENVY x2

Zdroj: Microsoft

HP ENVY x2 spája to najlepšie s Windowsu spolu s voľnosťou smartfónov. Laptop je neskutočne tenký (iba 6,9mm), ľahký (iba 0,7kg) a odolný, no samozrejme, hlavne neustále pripojený. HP ENVY x2 ponúka bleskurýchle 4G LTE2 a WiFi pripojenie spolu s vynikajúcou až 20 hodinovou výdržou batérie počas aktívneho používania. Tento laptop príde zrejme iba v jednej konfigurácií s 8GB LPDDR4X PoP RAMkami a 256GB úložným priestorom. Predinštalovaný by mal byť operačný systém Windows 10 S, pričom by mali byť používatelia schopní upgradeovať na Windows 10 Pro. Narozdiel od spoločnosti Asus, HP ešte nezverejnilo cenu tohto zariadenia ani dátum príchodu na trh.

Ako sa podľa Vás uchytia tieto zariadenia? Jedná sa o malú revolúciu medzi laptopmi? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: Microsoft

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre