SpravodajstvoWindows

Microsoft potajomky priniesol novú funkciu „Sets“, vďaka ktorej dokážete zobraziť UWP aplikácie v okne prehliadača Edge

Známy používateľ Twitteru WalkingCat, počas včerajšieho dňa priniesol ďalšie zaujímavé novinky týkajúce sa operačného systému Windows 10. Práve on stojí za väčšinou informácií, ktoré vychádzajú z útrob Microsoftu oveľa skôr, ako by si želali samotní zamestnanci. Včera na svojom Twitteri priniesol správu o novej pripravovanej funkcií s názvom „Sets“, ktorá ma do operačného systému Windows 10 priniesť zobrazovanie UWP aplikácií v klasických oknách prehliadača Microsoft Edge.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Informácie o tejto funkcií sa našli už v celkom staršom builde  – 16237, no jej náznaky boli objavené aj v najnovšom Insider Preview builde s označením 17040. S touto funkciou bude samozrejme možné zobraziť viacero UWP aplikácií na rôznych kartách v jednom okne. Ako si môžete všimnúť na obrázku nižšie, používateľské rozhranie funkcie Sets je takmer identické s rozhraním prehliadača Microsoft Edge. S aplikáciami môžete zaobchádzať takmer ako s klasickými webstránkami. Používateľ si ich dokáže pridať medzi obľúbené, alebo sa Vám pri zapnutí funkcie zobrazí klasická domovská plocha prehliadača Edge, no namiesto najviac navštevovaných stránok nájdete najpoužívanejšie UWP aplikácie na Vašom zariadení.

Nová funkcia si na viacerých webstránkach zaslúžila vlnu kritiky, keďže sa podľa niektorých používateľov vracia Microsoft späť v čase. Nová funkcia Sets pripomína najmä IE 4 Active Desktop pre Windows 95/98. Táto informácia zatiaľ nebola potvrdená samotným Microsoftom, no keďže sa nachádza už v starších buildoch, je len otázkou času, kedy ju Microsoft oficiálne predstaví. V blízkej budúcnosti bude zrejme predstavená Insiderom a medzi klasických používateľov by sa mohla dostať možno už v aktualizácií Redstone 4.

Aký máte názor na túto funkciu? Súhlasíte so zahraničnými fanúšikmi Windowsu, alebo si myslíte že takéto zobrazenie môže používateľom ušetriť kopu času? Za podobné aplikácie si vývojári pýtajú aj stovky eur, no či je niečo takéto naozaj využiteľné ukáže len čas.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close