Microsoft ohlásil zmeny v ochrane osobných údajov vo Windows 10 Fall Creators Update aktualizácii. Budeme mať viac kontroly

spehovanie pc ako vypnut mikrofon
Zdroj: vlastný

Microsoft oznámil niekoľko noviniek, ktoré prinesie aktualizácia Windows 10 Fall Creators Update a jednou z nich aj vylepšená kontrola ako pre komerčných tak aj pre firemných zákazníkov v rámci ochrany osobných dát.

Pre nás, bežných používateľov najväčšími zmenami sú zobrazovanie stránky „Privacy Statement“ (Vyhlásenie o ochrane súkromia) v procese nastavenia inštalácie Windowsu. Druhou, podľa nás o niečo významnejšou zmenou je nová „Lear More“ stránka v rámci Nastavení systému, prostredníctvom ktorej sa dostanete k špecifickým nastaveniam ako je napríklad poloha, rozpoznávanie reči, diagnostické dáta, prispôsobenie reklám a skúsenostiam,… Pri zmenách týchto nastavení pritom používateľ nebude musieť prechádzať cez sadu vyhlásení o ochrane osobných údajov ak sa bude chcieť dozvedieť viac o konkrétnych funkciách.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dnes, keď sťahujete aplikácie a hry prostredníctvom Windows obchodu tak vám Windows 10 ukáže oznámenie  s možnosťami o  udelení/zamietnutí povolení. S aktualizáciou Windows 10 Fall Creators tieto oznámenia sa rozšíria už o konkrétne povolenia, ako sú napríklad kamera, mikrofón, kontakty, kalendár a ďalšie. Cieľom je vo väčšej mierne informovať používateľov, ktoré informácie môžu byť zdieľané ďalej s vývojármi.

Pre firemných zákazníkov zmeny sa budú týkať hlavne množstva zdieľaných diagnostických dát, ktoré budú obmedzené na minimum.

Zdroj: Microsoft blog, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre