Spravodajstvo

Microsoft najnovšie spája sily s americkou sieťou Walmart. Nová celosvetová konkurencia pre Amazon?

Spoločnosti Microsoft a Walmart len pred niekoľkými hodinami oznámili strategické partnerstvo na urýchlenie digitálnej transformácie obchodnej siete Walmart. Hlavnou súčasťou tohto partnerstva je poskytovanie služieb Microsoft Azure, ktoré bude Walmartu slúžiť ako kompletná cloudová platforma. Spoločnosť Walmart taktiež plánuje používať služby Microsoft 365, ktoré budú dostupné všetkým spolupracovníkom tohto známeho reťazca.

Walmart plánuje preraziť do sveta ešte vo väčšom formáte

Inžinieri zo spoločností Walmart a Microsoft budú taktiež spolupracovať na posudzovaní, vývoji ale aj na technickej podpore počas presúvania všetkých existujúcich aplikácií na cloudovú platformu. Známy obchodný reťazec taktiež plánuje presun celého webu walmart.com a ďalšieho webu samsclub.com, taktiež na Microsoft Azure. Týmito krokmi chce docieliť uspokojenie rastúceho dopytu zákazníkov a chce získať oveľa väčší dosah na svetovom trhu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hlavným úmyslom je vytvorenie kvalitného online prostredia

„Najväčším záväzkom spoločnosti Walmart voči jej zákazníkom, je vytvorenie pohodlného online prostredia pre nakupovanie, ktoré zároveň bude napomáhať aj našim spolupracovníkom po celom svete, „ povedal Doug McMillon, generálny riaditeľ spoločnosti Walmart. „Spoločnosť Walmart je vedúcou spoločnosťou a taktiež technicky zdatnou spoločnosťou a sme nadšení, čo prinesie toto partnerstvo v oblasti technológií pre našich zákazníkov a spolupracovníkov. Bez ohľadu na to, či je to v kombinácii s našou agilnou cloudovou platformou alebo využitím strojového učenia a umelej inteligencie, aby sme pracovali inteligentnejšie, veríme, že Microsoft bude silným partnerom pri budovaní našej schopnosti rýchlo napredovať a inovovať. „

„Spoločnosť Walmart je priekopníkom vo svojom obore, ktorý sa zaviazal pomáhať svojim zamestnancom a zároveň chce poskytovať tie najlepšie skúsenosti svojim zákazníkom bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú, „ povedal Satya Nadella, generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft. „Vedúce svetové spoločnosti bežia na našej cloudovej platforme a som nadšený z partnerstva s Walmartom, ktorému vďaka našim produktom Microsoft Azure a Microsoft 365 zrýchlime kompletnú digitálnu transformáciu. „

Partnerstvo prináša výhody obom spoločnostiam

Päťročná dohoda medzi spoločnosťami prináša výhody obom partnerom. Microsoft získal ďalšieho silného partnera, ktorý bude zrejme najväčším odoberateľom cloudových služieb Azure. Pre spoločnosť Walmart sú zase výhodou kvalitné služby od Microsoftu, ktoré spoločnosti určite pomôžu v napredovaní. Walmart sa chce časom priblížiť a premôcť svetového giganta Amazon a táto spolupráca mu v ňom určite dopomôže.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close