SpravodajstvoWindows

Microsoft Edge rastie na úkor konkurencie. Má sa Chrome obávať o svoju pozíciu?

Rástol aj internetový prehliadač Chrome. Trhový podiel však stratili prehliadače Firefox a Internet Explorer

Posledné mesiace môžeme vidieť, že Microsoft výrazne zintenzívnil práce na prehliadači Edge. Mohli sme čítať napríklad o automatickom generovaní prihlasovacích hesiel, automatickom upozorňovaní na únik prihlasovacích údajov v jednotlivých službách a podobne. Na druhej strane však treba povedať, že si získal aj extra negatívnej pozornosti v súvislosti s inštalovaním prehliadača do počítačov s Windows 10 bez vedomia používateľov.

Microsoft Edge rastie na úkor konkurencie. Chromu však používateľov neubudlo

Hoci mnoho ľudí negatívne zobralo, že Microsoft manuálne inštaloval prehliadač do počítačov s Windows 10, tak aj napriek tomu sa môže pochváliť lepšími číslami. Dáta portálu netmarketshare.com ukazujú, že Microsoftu Edge rastie na úkor konkurencie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako môžete vidieť nižšie, tak aj naďalej je dominantným prehliadačom Google Chrome, ktorý pokrýva 69,25% trhu, avšak Microsoft podrástol už na 10,22%. Začiatkom roka pritom Edge pokrýval len 7,02%. Paradoxne sa však Microsoftu nepodarilo podrásť na úkor hlavnej konkurencie, prehliadaču Chrome, ale na úkor prehliadačov ako Firefox, ktorý stratil v porovnaní s úvodom roku viac ako 1% trhu, či Internetu Explorer, ktorý stratil viac ako 2%.

Aktuálne štatistiky jednotlivých prehliadačov ku koncu októbra si môžete pozrieť nižšie.

Prehliadač Trhový podiel
Chrome 69.25%
Edge 10.22%
Firefox 7.22%
Internet Explorer 5.57%
Safari 3.40%
Sogou Explorer 1.36%
QQ 1.22%
Opera 0.70%
Yandex 0.55%
UC Browser 0.26%

Dáta vyššie odzrkadľujú trhové podiely najpoužívanejších internetových prehliadačov na počítačoch. Aký internetový prehliadač používate Vy? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close