SpravodajstvoTechnológie

Microsoft Edge obstál v teste proti „phishing“ útokom lepšie ako Chrome či Firefox

Čo je to „phishing“? Slovíčko Phishing je odvodené od anglického spojenia „password fishing“, teda lovenie hesiel. Phishing teda možno charakterizovať ako činnosť podvodníka, ktorého cieľom je vylákať od používateľov rôzne heslá, od bankových účtov, do sociálnych sietí, e-mailových kont a podobne.

Známa poradenská bezpečnostná spoločnosť v oblasti kybernetiky NSS Labs zverejnila niekoľko dní dozadu report, ktorý porovnával výsledky webových prehliadačov ako reagovali na malware, ktorého cieľom boli phishingové útoky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť celkovo testovala 36120 rôznych prípadov, ktoré zahŕňali viac ako 1136 podozrivých URL adries v priebehu 23 dní. Výsledkom tohto testovania bolo to, že internetový prehliadač Microsoft Edge dosahoval oveľa lepšie výsledky ako konkurencia. Konkrétne, Edge zablokoval viac ako 92% webových adries, ktoré chceli neoprávnene získať údaje, pričom Chrome dosiahol úspešnosť „len“ 74.6% a Firefox 61.6%.

Zdroj: NSS Labs

Ďalej píšu, že pri tomto teste nebolo dôležité aký operačný systém bol použitý pre jednotlivé testy. Teda či uzatvorený ako je napríklad Windows 10, Windows 10 S a ďalšie, alebo otvorený ako je Chrome OS. Odôvodnili to tým, že v tomto teste išlo o schopnosť prehliadača blokovať útoky.

Medzi ďalšie výsledky tohto testu patrí aj reakčná doba na URL adresy, ktoré sa pokúšali o phising útoky. Najlepšie si v tomto prípade poradil opäť prehliadač Microsoft Edge, ktorý oproti najrozšírenejšiemu prehliadaču Chrome bol zhruba o 24% úspešnejší.

Zdroj: NSS Labs

Zdroj: NSS Labs

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close