AppleSamsungSpravodajstvoXiaomi

Medzi desiatku najpredávanejších smartfónov sa dostali dva Xiaomi: Máte jeden z nich aj vy?

Xiaomi sa opäť prebojovalo medzi najobľúbenejšie smartfóny na trhu, tentokrát si vyslúžilo až dve miesta z desiatich. Obkľúčil ho Apple.

Čínskej spoločnosti Xiaomi sa darí a svedčia o tom aj predajné čísla smartfónov a rôznych iných zariadení. Jedným z dôkazov je taktiež prítomnosť až dvoch zariadení spoločnosti, ktoré sa umiestnili v desiatke najpredávanejších smartfónov roku 2021. Obklopené zariadeniami od amerického Applu sa vyšplhali na vrchol a predrali sa medzi elitu v predajoch. A o ktoré zariadenia konkrétne ide? Odpoveď nám prináša portál Xiaomiadictos.com spolu s ďalšími smartfónami, ktoré patria medzi najpredávanejšie modely na trhu. A až sa pozriete na to, o ktoré modely konkrétne ide, určite budete prevapený. Pretože nejde o priemerné smartfóny, no sú to modely, ktoré sú určené pre špecifickú cieľovú skupinu.

Dve miesta z desiatich obsadilo Xiaomi

Teda nie úplne Xiaomi ale dcérska spoločnosť Redmi, ktorá nám ešte pred dvoma rokmi predstvila dva ikonické modely. Konkrétne sa rozprávame o modeloch Redmi 9 a Redmi 9A. Tie radíme medzi jedny z najlacnejších modelov z portfólia spoločnosti. Nevynikajú svojou výbavou a rovnako by sme ich mohli označiť ako smartfóny s úplne základnou výbavou. No cena týchto modelov je veľmi nízko, čo imponuje mnohým zákazníkom až natoľko, že ich posunuli do TOP 10 smartfónov, ktoré sa predali počas roku 2021.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Redmi 9A ako menej vybavený smartfón s cenou pod 100€ sa umiestnil na vyššej priečke. Vyslúžil si siedmu pozíciu ako najviac predávaný smartfón od Xiaomi. Na desiatej priečke zasa nájdeme Redmi 9, ktorý je základným modelom celej série. Oba modely nám spoločnosť predstavila ešte v roku 2020 a doteraz si držia veľmi silnú pozíciu na trhu. Niet sa čomu čudovať, ak si stále držia takú nízku cenu a Xiaomi nám doteraz neprinieslo riadneho nástupcu. Uvidíme však, či tohtoročné lacné smartfóny nebudú konkurenciou pre dnes už pomerne staršie zariadenia.

najpredávanejšie smartfóny roku 2021
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Rebríčku pochopiteľne dominuje Apple

Aj keď Xiaomi obsadilo dve priečky z desiatich, stále nám tu ostáva osem priečok nezaplnených. Jedno miesto si v desiatke najpredávanejších smartfónov roku 2021 získal juhokórejský Samsung. Ten obsadil šiestu priečku s modelom Samsung Galaxy A12. Rovnako ide o lacný model, ktorý mieri na rovnakú cieľovú skupinu ako modely od Xiaomi. Skupinu nenáročných používateľov, ktorí nehľadajú špičkovú výbavu a najnovšie inovácie. Naopak, stačí im, ak ide o smartfón s čo najnižšou cenou.

Veľký podieľ v rebríčku má však americký Apple, ktorý je so svojimi smartfónmi stále veľmi vysoko. Získal až sedem priečok, čo je však pochopiteľné. Americký gigant totiž nepredáva toľko modelov, aby sa predaj dokázal rozdeliť medzi viacero modelov. Ak si chceme teda kúpiť zariadenie s operačným systémom iOS, nemáme veľmi na výber. Množstvo zariadení je celkom obmedzené. Prvú priečku ako ste mohli vedieť obsadil iPhone 12, našli sme tam však navyše aj modely zo série iPhone 13 či iPhone 11. Ôsmu priečku získal iPhone SE 2020, ktorý však už dlho takto v popredí byť nemusí. Spoločnosť totiž predstavila novú generáciu v podobe iPhone SE 2022, ktorý už čoskoro môže zamiešať kartami.

Vlastníte niektorý z modelov na zozname? A ide o model od Applu, Samsungu či Xiaomi? podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close