Máte vo svojom Xiaomi smartfóne aktuálnu verziu systému? Takto sa to dozviete!

Pozrite sa, akým jednoduchým spôsobom si môžete overiť aktuálnosť systému pre váš Xiaomi smartfón. Zaberie vám to len pár sekúnd.

MIUI 13_aktualizacia_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Aktualizácie sú horúcou témou medzi všetkými používateľmi smartfónov, ktorí by sa mali snažiť udržiavať svoje zariadenie s najnovším operačným systémom. Niekedy sa však stretneme s tým, že nevieme, aká je najnovšia verzia systému, a to najmä vo chvíli, kedy nám aktualizácie neprichádzajú dlhšiu dobu. V takom prípade nevieme, či výrobca nepriniesol najnovšiu aktualizáciu pre svoje modely a len sa nedostala do nášho zariadenia alebo skutočne pre náš model neexistuje najnovšia bezpečnostná záplata. Xiaomi ale pre svoje zariadenia prináša riešenie a používatelia ich smartfónov si môžu na oficiálnej stránke skontrolovať, či je v ich zariadení skutočne nainštalovaná najnovšia verzia systému. A ak patríte medzi majiteľov smartfónov od tejto spoločnosti, pozrite sa na túto stránku spolu s nami.

Má váš Xiaomi k dispozícii aktualizáciu?

Niekedy sa stane, že na aktualizáciu čakáme dlhšie, ako by sme to očakávali. Najmä vo chvíli, kedy vlastníme drahšie zariadenie a zvykli sme si na pravidelné aktualizácie to môže byť prekvapením. Vtedy je otázkou, či náš výrobca smartfónov ešte aktualizáciu nepriniesol vôbec alebo je už pre používateľov k dispozícii. V takomto prípade by sme mali zamieriť na oficiálnu stránku Xiaomi Community, kde môžeme zistiť, v akom štádiu je aktualizácia pre náš model. Túto stránku môžete navštíviť na tomto odkaze.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Community aktualizácia
Zdroj: Vosveteit.sk

Na tejto stránke nájdete informácie o aktuálnej verzii systému pre modely od Xiaomi, Redmi aj Poco. Okrem nových zariadení ale stránka obsahuje aj informácie o starších modeloch aj z roku 2019. Ak teda vlastníte starší smartfón a chcete si overiť, či máte nainštalovanú najnovšiu verziu systému, môžete to na oficiálnejn stránke komunity vykonať. Tu však ale výhody tejto sekcie nekončia.

Oficiálna komunita umožňuje aj stiahnutie novej ROM

V prípade že zistíte, že vaše zariadenie nemá nainštalovanú najnovšiu verziu ROM, môžete si ju pokojne stiahnuť. Xiaomi pritom prináša informácie o viacerých typoch ROM, no najvyužívanejšími verziami u nás sú globálne a EEA verzie. Pri výbere a kontrole ROM si teda nezabudnite overiť, že pozeráte na správny druh ROM pre váš telefón. Ak váš telefón ale nemá nainštalovanú poslednú aktualizáciu, máte dve možnosti. Môžete počkať, kým sa vám váš telefón aktualizuje neskôr, no zároveň si poslednú aktualizáciu môžete stiahnuť z tejto stránky. Voľba teda bude len na vás.

Xiaomi Community aktualizácia
Zdroj: Vosveteit.sk

Xiaomi takýmto spôsobom ponúka používateľom kompletné informácie o aktualizácii pre svoje telefóny bez potreby inštalácie akejkoľvek aplikácie. Ak teda patríte medzi používateľov, ktorí potrebujú mať svoj telefón s vždy aktuálnou verziou systému, tak sa na túto stránku pokojne pozrite a preskúmajte ju.

Máte svoj Xiaomi aktualizovaný na najnovšiu verziu systému? A na akej verzii aktuálne beží? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre