Máte problémy s prehrievaním smartfónu? Xiaomi potvrdzuje funkcie, ktoré ich majú odstrániť!

Xiaomi sa naozaj stará o komfort svojich fanúšikov a po viacerých problémoch pre ne prináša riešenie. Ako plánuje zakročiť?

Teplota baterie smartfonu Xiaomi
Zdroj: Vosveteit.sk, PNG Wing

Prehrievanie smartfónu dokáže byť celkom nepríjemnou situáciou. Svoje o tom vedia majitelia Xiaomi smartfónov, ktorí hlásia práve tieto problémy s vyššou teplotou zariadenia. Paradoxne sú to najmä vlajkové modely s čipsetom Snapdragon 888, spoločnosť sa však chystá tieto problémy vyriešiť. Ako teda bude postupovať? Portál Xiaomiadictos.com nám priniesol hneď tri body stratégie pre optimalizáciu teploty zariadení, ktoré čínsky gigant plánuje použiť.

Dôvody prehrievania

Najprv si rozoberieme, čo všetko môže prehrievanie našich denných spoločníkov spôsobovať. Odpoveď nám priniesla novovytvorená MIUI Pioneer Group, ktorá má pracovať na riešení problémov v smartfónoch prednostne. Jedným z dôvodov môže byť napríklad vyšší výkon nabíjania či vonkajšie vplyvy ako pochopiteľne zvýšená teplota ovzdušia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

S ňou bojujeme najmä v letných mesiacoch a možno ste si všimli, že s vyššou teplotou sa nám viac vybíja smartfón, ten častejšie nabíjame a vytvárame taký začarovaný kruh. Podľa MIUI Pioneer Group však najhlavnejšími dôvodmi prehrievania je používanie rýchlonabíjania, bežiace hry, videohovory a taktiež nahrávanie videí.

Ako chce Xiaomi prehrievanie riešiť?

Prvým riešením je technológia stabilizácie. Xiaomi plánuje do svojich smartfónov implementovať novú technológiu inteligentnej stabilizácie obrazu, ktorá povedie k nižšej teplote zariadenia. V skutočnosti je táto technológia už implementovaná vo viacerých smartfónoch s vlajkovým čipsetom Snapdragon 888, je len otázkou času, kedy sa rozšíri i do ostatných.

Ďalším bodom je pridanie Režimu výkonu a Vyváženého režimu z MIUI 8. O tejto funkcii sme vás informovali len pár dní dozadu, pričom ide o funkciu, ktorá má obrovský vplyv na batériu. Počas používania smartfónu si tak môžete zvoliť, či potrebujete zo svojho smartfónu dostať vyšší výkon, alebo ho rovnomerne rozložiť tak, ako tomu napovedá názov funkcie.

Posledným bodom plánovanej optimalizácie teploty zariadení je tzv. TurboSched. Ide o novú funkciu, ktorá sa bude starať o aplikácie a procesy na pozadí a rozumne ich rozvrhne, aby neprichádzalo k prílišnému prehrievaniu smartfónov.

Evidujete prehrievanie smartfónu i vy, alebo všetko beží ako má? A ste spokojní s krokmi spoločnosti? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre