NávodyXiaomi

Máte málo priestoru vo vašom Xiaomi smartfóne? Uvoľnite miesto touto efektívnou funkciou!

Uvoľnite miesto, ktoré zaberajú sociálne siete vo vašom Xiaomi smartfóne. Pozrite sa, ako to môžete spraviť aj vo vašom smartfóne.

S veľkosťou úložiska určite bojoval každý jeden z nás aspoň raz. V časoch, kedy sme nemali 128GB interné úložiská alebo dokonca 256GB úložiská sme sa museli zmestiť do menšieho objemu, pričom sme si ho častokrát zväčšovali o SD kartu. Dnes však možnosť využívať SD karty v smartfónoch pomaly mizne, keďže smartfóny čoraz menej ponúkajú SD sloty. Navyše aj systém v smartfóne zaberie celkom veľkú časť úložiska, preto ak nám smartfón ponúka 128GB pamäte, nikdy to nie je plný objem. Občas sa jednoducho dostaneme do situácie, kedy musíme svoj smartfón prečistiť od zbytočných súborov, aby sme si doň mohli uložiť iné súbory či aplikácie. Xiaomi smartfóny nám však ponúkajú skvelú funkciu, vďaka ktorej sa zbavíme zbytočných súborov spojených so sociálnymi sieťami WhatsApp či Facebook.

Zbavte sa zbytočných súborov z WhatsAppu či Facebooku vo vašom Xiaomi

Na sociálnych sieťach vieme denne stráviť aj viac ako dve hodiny, počas čoho sa nám v smartfóne ukladá množstvo zbytočných súborov. Môže ísť o súbory vo vyrovnávacej pamäti, no aj o obrázky, videá či súbory GIF, ktoré si do smartfónu uložíme, no nikdy ich už nepoužijeme. Takto sa nám v úložisku vie nahromadiť veľké množstvo súborov a toto úložisko by sme vedeli využiť efektívnejšie. Xiaomi smartfóny nám však ponúkajú funkciu, vďaka ktorej vieme kontrolovať súbory, ktoré aplikácie od spoločnosti Meta držia na našom úložisku.

Práve Facebook a WhatsApp bývajú častokrát zdrojom zbytočných fotografií, videí a memes, ktoré si v smartfóne odkladáme. Xiaomi teda do svojich smartfónov pomocou aplikácie Zabezpečenie pridalo funkciu, pomocou ktorej toto všetko vieme regulovať. Ak sa nám teda zdá, že sa nám pamäť smartfónu pomaly blíži k naplneniu, mali by sme skontrolovať, či nám veľkú časť úložiska nezaberajú aj tieto sociálne siete. A k tomu sa dostaneme práve cez aplikáciu Zabezpečenie v našom Xiaomi, Redmi alebo Poco smartfóne.

Ako sa k tejto funkcii dostať?

Ak ste niekedy skúmali aplikáciu Zabezpečenie vo vašom Xiaomi smartfóne, možno ste na túto funkciu už narazili. Nachádza sa totiž na celkom viditeľnom mieste a všimnúť si ju nie je ťažké. Pod lampou však býva najväčšia tma a práve tieto viditeľné veci si často nevšímame. Preto ak sa chcete k tejto funkcii dostať, môžete nasledovať náš návod. My vám teraz ukážeme, ako sa k tejto možnosti dostať.

  • Otvorte aplikáciu Zabezpečenie
  • Prejdite na spodnú časť aplikácie
  • Zvoľte možnosť Čistenie WhatsApp alebo Čistenie Facebooku
čistenie Xiaomi Facebook Whatsapp
Zdroj: Vosveteit.sk

Gratulujeme, váš smartfón si teraz môžete vyčistiť podľa vlastného výberu. Je len na vás, či odstránite nepotrebné fotky alebo videá, jednoducho môžete odstrániť všetko, čo sa vám v zariadení nehodí. Poznali ste túto funkciu už aj predtým? A stačí vám veľkosť vášho úložiska smartfónu alebo by ste potrebovali viac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close