Návody

Máte 5G smartfón, ale nie ste v pokrytí 5G siete? Túto funkciu neprehliadajte, inak mrháte energiou batérie!

Pokúšať sa pripojiť k 5G sieti, ak ste mimo pokrytia, je zbytočné mrhanie energiou. Pozrite sa, ako to môžete zmeniť.

5G technológia pomaly, ale isto expanduje. Dnes mnohí z nás pri kúpe nového zariadenia siahnu po 5G smartfóne, hoci pokrytie sieťou 5. generácie je zatiaľ chabým. S výnimkou vybraných lokalít v niektorých častiach miest, najmä v Bratislave a okolí nášho hlavného mesta, 5G sieť je pre väčšinu populácie našej krajiny stále nedostupnou technológiou.

Túto funkciu si vypnite, ak nie ste väčšiu časť svojho času v pokrytí 5G siete

Vzhľadom na to, že pokrytie 5G sieťou je zatiaľ nedostatočným na väčšine územia našej krajiny, tak vám odporúčame zmeniť si preferovaný typ siete v nastaveniach vášho smartfónu. Dôvodom je, že ak tak nespravíte, tak zariadenie sa v pravidelných intervaloch snaží pripojiť k 5G sieti, hoci nie ste v pokrytí. Inými slovami, je zbytočné snažiť sa pripájať k 5G, keď viete, že ste od pokrytia tohto typu siete na míle vzdialený.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

A práve preto, vám nižšie chceme ukázať, ako môžete túto funkciu vypnúť, resp. zmeniť, aby sa zariadenie nesnažilo pripojiť k 5G sieti. Vo všeobecnosti túto možnosť nájdete v sekcii Mobilné siete. Pre lepšiu ilustráciu vám ale ukážeme krok za krokom, ako sa k tejto sekcii nastavení dostanete v telefónoch spoločnosti Xiaomi. Postup ako taký je však vo všeobecnosti platným pre všetky 5G smartfóny bez ohľadu na značku.

Otvorte si v prvom kroku nastavenia vášho smartfónu. Následne zvoľte sekciu SIM karty a mobilné siete (pozn. redakcie: v niektorých zariadeniach sa môže táto sekcia volať Pripojenia, Siete a podobne). Potom si otvorte sekciu Voľba typu siete, ku ktorej sa v našom prípade dostanete pomocou nastavení SIM karty.

V ďalšom kroku otvorte Voľba typu siete a zvoľte 4G/LTE sieť ako preferovanú sieť. Potom nastavenia uložte.

Hotovo, práve ste si zmenili typ preferovanej siete. Rovnako vám toto nastavenie dávame do pozornosti aj v prípadoch, ak nepotrebujete využívať vysoké prenosové rýchlosti, ktoré ponúka tento typ siete. Dôvodom je, že 5G siete sú vo všeobecnosti energeticky náročnejšími, čo ukázalo viacero testov výdrže batérie smartfónov pri využívaní najnovšej generácie mobilnej siete.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close