Máš Samsung? Cez tento kód si môžeš skontrolovať svoj smartfón, či všetko v ňom funguje, ako má

Android smartfóny ponúkajú servisné menu, pomocou ktorého môžete skontrolovať, či nemáte pokazenú nejakú súčiastku vo vašom smartfóne.

servisne menu android smartfon
Zdroj: DALL-E, Vosvetiet.sk

Používanie telefónu, ktorý nepracuje ako má, môže byť frustrujúce. Niekedy problémy spôsobujú zle fungujúce aplikácie v smartfóne či operačný systém, ktorý nie je riadne optimalizovaný. V tomto prípade nám pomôže len odstrániť aplikácie, ktoré nefungujú správne, alebo si počkať na opravnú aktualizáciu.

Ak ste ale ako možnú príčinu vylúčite softvér, tak problémy môže spôsobovať hardvér. Napríklad vám mohol odísť GPS modul, akcelerometer alebo iný komponent, a preto vám riadne nefunguje navigácia. Ak je chyba v hardvéri, tak väčšinou pomôže len výmena súčiastky. Na to ale, aby ste vymenili súčiastku v mobile, tak musíte navštíviť servis a nechať tam telefón a to často aj niekoľko dní. Niekedy sa ale môže stať, že chyba je niekde inde, hoci ste presvedčený, že problémy spôsobuje nejaký komponent v smartfóne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vedeli ste ale, že váš Samsung s androidom má skryté menu, prostredníctvom ktorého môžete pomocou pár kliknutí zistiť, či chyba, ktorá vám robí vrásky na čele, je spôsobená nejaký komponentom v telefóne? Ak nie, tak ste tu správne. Nižšie vám ukážeme, ako môžete toto „opravárske menu“ vyvolať.

Ako vyvolať „opravárske menu“

Toto menu používajú ako prvé aj v servise, aby sa pozreli, či problém nespôsobuje nejaký poškodený komponent v telefóne. Jeho vyvolanie je možné cez aplikáciu Telefón a klávesovú skratku. Poďme sa nižšie pozrieť, ako na to.

  • Otvorte si preto aplikáciu Telefón, cez ktorú niekomu voláte. Nebudeme teraz ale telefonovať.
  • Zadajte teraz do číselníka klávesovú skratku *#0*# a vytočte ho.
  • Následne sa vám zobrazí skryté menu, pomocou ktorého môžete otestovať jednotlivé komponenty vášho telefónu. Napríklad, či vám riadne funguje mikrofón, senzory, obrazovka, kamera, reproduktor a podobne. Tých možností je ale oveľa viac. Viď tretiu snímku obrazovky nižšie.

Nižšie sa môžete pozrieť na návod, ako vyvolať servisné menu na snímkach obrazovky.

Pevne veríme, že tip na toto skryté menu, vám pomôže odhaliť, resp. identifikovať poškodenú súčiastku, ktorá vám spôsobuje problém s vašim smartfónom. Prípadne cez tento nástroj vylúčite, že problém vám spôsobuje hardvér.

Mimochodom, podobné menu majú aj telefóny Xiaomi, dostanete sa ale do neho inou cestou. Návod ako na to, sme vám priniesli v tomto článku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre