APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Ľuďom sa zapáčilo míňať na aplikácie oveľa viac peňazí. Toľkoto peňazí sme minuli na Android a iOS aplikácie!

Ľudia míňajú na aplikácie viac než kedykoľvek v minulosti! Pozrite sa, koľko sme na aplikácie minuli za posledný rok (2021)!

Od začiatku používania smartfónov tu s nami boli aplikácie. Kedysi sme na platené aplikácie nemíňali veľa a skôr sme sa uskromnili so skúšobnou verziou. Na nejaké poplatky v aplikáciách sme ani nemysleli a zväčša sme sa im oblúkom vyhli. Situácia sa odvtedy ale riadne zmenila. Na aplikácie a hry míňame oveľa viac, mnohé firmy žijú na mikrotransakciách vo svojich aplikáciách.

K zvýšeniu zárobkov z predaja aplikácií a taktiež aj z nákupov v aplikáciách prispela najmä pandémia, ktorá mnohých z nás uväznila doma. Potvrdzuje to aj údaj za rok 2021, kedy sa zistilo, že na aplikáciách ľudia minuli cez 133 miliárd dolárov a to tu ešte neboli tohtoročné Vianoce. Na údaj upozornil web androidpolice.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalej by sme sa pozreli na konkrétne platformy. Na zariadeniach s Androidom sa väčšina aplikácií sťahuje z Obchodu Play a tento obchod taktiež zabezpečuje všetok predaj vnútri aplikácie, z čoho si samozrejme berie istú maržu. Pre developerov to je najjednoduchšie a pre užívateľov najbezpečnejšie, no istým developerom sa v minulosti nepáčila marža Googlu a rozhodli sa zabezpečiť stiahnutie ich aplikácií cez svoj vlastný web (napr. Epic Games).

No pre väčšinu aplikácií je Obchod Play prostredím na ich stiahnutie. Dáta za posledný rok ukazujú, že cez Obchod Play ľudia minuli 47,9 miliardy dolárov na rôzne poplatky spojené s aplikáciami. Oproti roku 2020, kedy bolo toto číslo 38,8 miliardy dolárov ide o 23,5 percentný nárast.

Z druhej najväčšej strany na trhu, Apple, kde aplikácie zastrešuje App Store, ide o sumu 85,1 miliardy dolárov. Táto suma za rok 2021 je o 17,7 percenta vyššia oproti roku 2020, kedy ľudia s operačným systémom od Applu na aplikácie minuli 72,3 miliardy dolárov.

Ktoré aplikácie zarobili najviac

Samozrejme obľúbenou časťou výšky zárobkov sú aj nejaké tie rebríčky. Ak ste na prvom mieste očakávali hru, sklameme vás. Na prvom mieste, čo sa týka Obchodu Play je aplikácia Google One. Išlo hlavne o rozširovanie úložiska. Zdá sa, že väčšine užívateľov základných 15GB, ktoré Google dáva ku každému účtu, nestačí.

Tesne za aplikáciou Google One je aplikácia Piccoma  (japonská predplatná služba) a na treťom mieste je Disney+. Na štvrtom mieste sa umiestnil TikTok, ktorý v Apple AppStore obsadil prvé miesto.

A na záver sa dostávame k hrám. Tie podľa predpokladov spolu zaberajú masívnu časť predajov aplikácií. Údaj z Obchodu Play hovorí, že ľudia na poplatky spojené s hrami minuli cez 37,3 miliardy dolárov, čo predstavuje 77,87 percent celkových predajov všetkých aplikácií. Medzi najlepšie zarábajúce hry patrí Coin Master, Garena Free Fire a Genshin Impact.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close